У Конституційному Суді заявляють про тиск із боку НАЗК, НАБУ і деяких політиків

uatv
28.10.2020
Фото Facebook Constitutional Court of Ukraine

Судді Конституційного Суду повідомляють про тиск та погрози.

Про це пише UATV із посиланням на заяву зборів суддів КС до президента Володимира Зеленського, прем’єрміністра Дениса Шмигаля та спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Згідно з нею, КСУ упродовж кількох місяців перебуває під постійним тиском органів державної влади, зокрема Національного агентства з питань запобігання корупції України, Національного антикорупційного бюро України та деяких політиків.

“Незаконний вплив чиниться як на окремих суддів Конституційного Суду України, так і суд у цілому з метою зупинки його роботи, підриву авторитету та втрати суспільної довіри. Офіційно заявляємо, що всупереч спробам окремих високопосадовців і політиків дестабілізувати роботу органу конституційної юрисдикції, Конституційний Суд України у своїй роботі керуватиметься Конституцією, законом України “Про Конституційний Суд України” та діятиме виключно в інтересах українського народу”, – йдеться в заяві.

Судді обіцяють, що, “незважаючи на звинувачення в упередженості та заангажованості, поширення компрометуючої інформації стосовно професійної діяльності суддів та погрози щодо їх кримінального переслідування”, вони продовжать “забезпечувати верховенство Конституції України та захист прав людини і громадянина”.

Раніше, за даними деяких ЗМІ, КСУ визнав неконституційною статтю, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. В Офісі президента заявили, що Володимир Зеленський обов’язково використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити сталу роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил. 

Читайте також“Буде оскаржене”: ОП відреагував на рішення Окружного адмінсуду щодо Ситника

Джерело
дата 28.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×