Тернопільський медичний університет: як готують майбутніх українських та іноземних лікарів (ВІДЕО)

Скрін UATV

Тернопільський національний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського засновано у 1957 році. У його складі – 4 факультети, 6 інститутів та 4 навчальні центри. Тут навчаються понад 6 тисяч студентів, з яких понад 2 тисячі – іноземці. Сьогодні університет співпрацює з 70 закордонними партнерами з 22 країн світу.

Більшість кафедр університету зосереджені на медичному факультеті, де студенти-медики впродовж трьох років вивчають теоретичні предмети, а потім – спеціалізовані.

“Після закінчення нашого медичного факультету вони обирають собі фах вузької спеціалізації. Це може бути хірургія, акушерство і гінекологія, травматологія, сімейна медицина, або лікар загальної практики “, – розповідає Петро Лихацький, в. о. декана медичного факультету.

Цікаво, що в університеті є Центр психологічного консультування. Сюди приходять студенти та викладачі, які можуть абсолютно безкоштовно отримати кваліфіковану допомогу. 

Варто зазначити, що система здачі іспитів тут дещо відрізняється від більшості українських університетів. Так, студент отримує зошит з тестами та бланк для відповідей. Для відповіді на кожне запитання в нього є по одній хвилині. В аудиторії ведеться відеоспостереження. Окрім того, є обладнання, яке заглушає сигнал будь-якого пристрою, тому списати на екзамені неможливо. 

Результати студенти дізнаються одразу після закінчення іспиту. Їх бланки перевіряє спеціальна електронна система. Студенти спостерігають на великому екрані, як триває процес перевірки, й потім роздруковують результати.

В університеті навчаються дуже багато іноземних студентів. Вони приїжджають, щоб отримати знання та познайомитись з новою культурою. Лише з Індії тут є понад 500 студентів. 

Для того, щоб їм було легше проходити процес адаптації, в університеті діє Індійська студентська організація. 

“Головна ідея нашої організації – зібрати студентів з різних курсів, і створити спільноту, яка допомагає їм у будь-яких питаннях. Так вони зможуть набагато легше пристосуватися до життя в Тернополі”, – розповів голова студентського об’єднання.

Такі організації мають представники кожної країни, громадяни яких навчаються в університеті.

Як готують майбутніх “Гіппократів” у Тернопільському національному медичному університеті – дивіться в повному випуску програми “Бери вище”.

Більше випусків програми “Бери вище” – за посиланням.

Прямий ефір