“Такого проєкту ми не робили в жодній країні світу”, – Віталій Ваншельбойм

Фото з сайта tourdnepr.com

Помічник генерального секретаря ООН і заступник виконавчого директора Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) Віталій Ваншельбойм – перший українець, який досяг такого високого поста. Він був призначений на посаду в 2006 році. У 2017 році на запрошення українського уряду офіс ЮНОПС відкрився і в Україні.

Основні напрями діяльності ЮНОПС охоплюють різні сфери: інфраструктурні проекти, громадські закупівлі, управління проектами, фінансовий менеджмент й управління кадрами. ЮНОПС надає послуги урядам, міжурядовим організаціям, міжнародним фінансовим організаціям і фондам, двосторонніми та багатосторонніми донорським організаціям, організаціям системи ООН і неурядовим організаціям.

Віталій Ваншельбойм зазначив, що торік ЮНОПС виконала проєкти на суму понад 2 млрд доларів США. Він також повідомив, що щорічно організація одночасно впроваджує понад тисячу проектів в більш ніж 80 країнах.

“Наші офіси розташовані в 85 країнах світу, а проекти ми впроваджуємо в 135 країнах. Реалізація проєктів – це наука й мистецтво. Потрібно знати, як правильно вибудувати схему роботи, витратити гроші за цільовим призначенням, враховуючи ситуацію в країні, і вкластися в рамки, які визначено на виконання бюджету”, – розповів Ваншельбойм.

Він зауважив, що головним у реалізованих проєктах є дотримання пріоритетів уряду, проте вони повинні відповідати мандату місії.

“Є низка країн, де не завжди ці пріоритети збігаються з тим, що повинна робити організація системи ООН: можуть бути питання щодо прав людини і державних механізмів. Але в Україні те, що декларує уряд, це майже точна копія того, над чим хоче працювати ООН. У цьому плані нам легко”, – зазначив помічник генерального секретаря ООН.

В Україні ЮНОПС, в тісній співпраці з Європейським Союзом та Консультативною місією ЄС, реалізує масштабний проєкт “ПРАВО Поліція”, спрямований на підтримку України в реформуванні системи правоохоронних органів, зокрема Національної поліції, Державного бюро розслідувань і Генеральної прокуратури України.

“Я тут не був уже досить давно, і що мене здивувало – раніше, якщо їхав на машині по місту, часто без причини зупиняли, зараз цього немає взагалі. Помітно, що практика змінилася в кращий бік”, – повідомив пан Ваншельбойм.

Фото з сайта glavcom.ua

З ініціативи українського уряду ЮНОПС також реалізує масштабний проєкт “Пакет малюка”, спрямований на розвиток потенціалу України у реалізації комплексних програм системи соціального захисту населення. В межах проекту було закуплено понад 300 тисяч пакетів, котрі містять одяг і предмети першої необхідності для догляду за новонародженими на загальну суму понад 35 млн доларів.

“Такого проєкту ми не робили ні в одній країні світу. Нічого унікального в цьому, звичайно, не було, але якби уряд віддав це комерційній фірмі, то відразу б з’явилися питання щодо прозорості. Для іміджу країни важливо, щоб це робила міжнародна організація з солідною репутацією”, – наголосив українець.

Віталій Ваншельбойм зазначив, що в ООН Україну сприймають з цікавістю, проте країні не вистачає грамотного лобіювання для поліпшення свого іміджу.

“Над іміджем України потрібно працювати не тільки в ООН, а й у Брюсселі та інших ключових країнах. Це важливий момент для нинішнього керівництва, на який потрібно звернути особливу увагу”, – висловив свою думку помічник генерального секретаря ООН.

Детальніше дивіться в ексклюзивному інтерв’ю для програми “Точки соприкосновения” 27 серпня о 21:30 на UATV.

Прямий ефір