На UATV стартував новий соціальний проект про дітей-сиріт “Дорога додому”

Автором програми стала відома акторка Римма Зюбіна

uatv
18.06.2018
Фото UATV

“Дорога додому” – це соціальний проект, який має на меті допомогти дітям із дитячих будинків опинитися в люблячих сім’ях, розповідає ведуча та автор програми, відома акторка Римма Зюбіна.

“У мене давно була мрія створити програму про дітей, які живуть у дитбудинках. Колись хотіла всиновити дитину, але не вистачило сміливості. Я перечитала багато інформації і зіткнулася із тим, що на всіх сайтах я бачу лише фотокартку дитини, дуже часто – неякісну та застарілу. Мені як усиновителю не вистачало інформації і, на мій погляд, це було несправедливо щодо дітей, вони повинні виростати в сім’ях. Так виникла ідея створити програму, яка б розповідала та показувала більше про діток-сиріт”, – говорить авторка та ведуча програми Римма Зюбіна.

Після цього акторка зверталася до багатьох каналів з ідеєю створити телевізійну програму про всиновлення дітей. “Але ніде не було зацікавленості… Коли я працювала над втіленням своєї ідеї, канал UATV теж планував запустити соціальну програму, пов’язану з історіями дітей із дитячих будинків. Нас звела сама доля – і так ми почали створювати цей проект”, – згадує Римма.

За її словами, ідея програми – це візитівка про кожну окрему дитину, її історія. Героями є діти різного віку.

“Ми їздимо по дитячих будинках, входимо з дітьми в контакт, спілкуємося, адаптуємо їх до камери, зйомок. Щоб дитина виглядала природно, такою, як вона є в житті… Всі малі діти – милі, гарні, але я в такому захваті від дітей, яким по 12-16 років – вони повноцінні, вже дорослі, зі своїми вподобаннями, смаками. Із ними займаються і розвивають їхні таланти: хтось малює, хтось кандидат у майстри спорту, хтось пише вірші. Є хлопчик-філософ, який усе прочитав – від Ніцше до Гайдеггера.  І коли я бачу таких дорослих, талановитих дітей, я завжди думаю, от якби на моєму місці були ті батьки, які цих дітей залишили, щоб вони побачили, яка дитина виросла. І саме тому ми робимо нашу програму як візитну картку кожної дитини”, – розповідає Римма.

Авторка переконана, що програма допоможе людям, які планують всиновити дитину, прийняти важливе рішення.

“Прийомні батьки мають бути відповідальними, діти – це не іграшки. Якщо ви не впевнені у собі, то краще не робити цього. Адже траплялися випадки, коли дітей повертали до дитбудинків, а це подвійна травма, або всиновлювали двох братів, а потім одного повертали… Ці діти травмовані, до них потрібен підхід, у них у серці може бути стільки болю, що ви за все життя не відчували. Є така форма, коли можна взяти дитину на літо в сім’ю – таким чином можна перевірити свої сили та можливості. Виховання дитини – це щоденна праця і робота над собою”, – говорить авторка програми.

Римма Зюбіна розповідає, що одного героя програми “Дорога додому”  уже всиновила сім’я із Канади. “Так, є випадки що дітей, про яких ми знімали програму, всиновили. Приміром, одного хлопчика всиновили у Канаді, він там на лижах катається, вчить мову. Для мене немає обмежень – за кордон всиновлюють дитину чи ні, головне – щоб діти росли у сім’ях, де їх люблять”, – каже авторка програми.

Також автори проекту планують за підтримки Мінсоцполітики знімати сюжети про долю тих дітей, які потрапили в сім’ї. Розповідати, як дитина там живе. “Мені здається, що завдяки нашій програмі люди будуть активніше всиновлювати, бачитимуть, що це не так страшно, що, зрештою, не матеріальні блага важливі для дитини, а душевне тепло”, – сказала Римма Зюбіна.

Програма “Дорога додому” виходить російською мовою щопонеділка. А невдовзі проект переглядатиметься також українською, англійською та арабською мовами.

Джерело UATV
дата 18.06.2018
категорії Новини телеканалу, Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×