Росія продовжує порушувати міжнародне право у Грузії, – ЄС

Євросоюз підтвердив свою прихильність територіальній цілісності країни

uatv
07.08.2018

Фото: EPA/UPG

Росія присутністю своїх військ на території Грузії продовжує порушувати міжнародне право.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС від імені Євросоюзу до 10-ї річниці конфлікту між РФ та Грузією.

“На жаль, російська військова присутність як в Абхазії, так і в Південній Осетії триває в порушення міжнародного права та зобов’язань, взятих Росією у відповідності з угодою від 12 серпня 2008 року за посередництвом Європейського Союзу”, – йдеться у повідомленні.

ЄС підтвердив свою прихильність територіальній цілісності Грузії та зазначив, що продовжуватиме брати участь у процесі стабілізації та врегулювання конфліктів у країні. Також у заяві наголошується щодо зміцнення демократичних інститутів у Грузії, проведення важливих реформ і розвитку економіки за останні 10 років.

Російсько-грузинська війна 2008 року – збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупованнями Південної Осетії та Абхазії з іншого. Війна розпочалася навколо збройного протистояння в Південній Осетії 7 серпня 2008 року. Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участю міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню. Згідно з досягнутими домовленостями, вивід російських військ із грузинської території мав закінчитися до 1 жовтня 2008 року.

Нагадаємо, 6 серпня в Тбілісі дипломати України, Польщі та країн Балтії приїхали вшанувати пам’ять тих, хто захищав незалежність Грузії 10 років тому. Під час зустрічі міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що зараз Україна та Грузія борються за незалежність і безпеку Європи, тому мають бути повноцінними членами НАТО.

Джерело UATV
дата07.08.2018
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×