РФ порушила Віденський документ ОБСЄ, – МЗС

uatv
12.04.2021
Фото UATV

Міністерство закордонних справ вважає невиконання Росією Віденського документа ОБСЄ підтвердженням намірів продовжувати військовий тиск та погрози силою щодо України.

Про це пише UATV із посиланням на сайт МЗС.

У відомстві зазначають, що 7 квітня Україна активувала Віденський документ ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.  Відповідно до передбаченої ним процедури, російській стороні було направлено офіційний запит щодо надання роз’яснень стосовно суттєвого зростання військової присутності Російської Федерації вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих територіях України впродовж останніх днів.

“На жаль, російська сторона відмовилася надавати субстантивну інформацію відповідно до запиту, заявивши, що не веде такої діяльності. Подальші намагання української сторони залучити Росію до консультацій, спрямованих на зниження безпекової напруги, також були проігноровані російською стороною. Російська делегація бойкотувала і скликану Україною 10 квітня зустріч за участі інших держав-учасниць ОБСЄ. Відмова Москви виконувати положення Віденського документа є черговим підтвердженням намірів РФ продовжувати військовий тиск та погрози силою щодо України”, – заявили у МЗС.

Відомство закликає російську сторону відвести війська від кордону з Україною, припинити войовничу риторику й дезінформацію та почати добросовісно виконувати безпекові положення Мінських домовленостей та її зобов’язання за Віденським документом ОБСЄ.

Нагадаємо, що в НАТО стурбовані нарощуванням російської військової потужності біля кордону України.

Джерело UATV
дата 12.04.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×