Полярники 24-ї антарктичної експедиції повернуться до України наступного тижня

uatv
15.05.2020
Фото з сайта mon.gov.ua

Попри складні карантинні обмеження, з Чилі до України вдалося відправити учасників річної 24-ї Української антарктичної експедиції. Разом із ними додому повертаються члени сезонного загону, які працювали на станції “Академік Вернадський” кілька місяців. 

Про це повідомляє UATV із посиланням на Міністерство освіти і науки України.

Полярники вилетіли з аеропорту міста Сантьяго в ніч з 14 на 15 травня (за київським часом). На початку наступного тижня очікується їхнє прибуття до Києва.

“У період карантину та відсутності регулярних рейсів нам вдалося майже неможливе: українські полярники летять додому. Це результат неймовірної роботи команди нашого центру, посольств України в Чилі та Бразилії, партнерів та підрядників. Попереду в наших хлопців та дівчат ще багато годин перельотів та пересадок, але ми вже з нетерпінням чекаємо їх у Києві”, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Читайте такожУкраїнська дослідниця Марія Павловська виграла унікальний грант на вивчення змін клімату

Як відомо, полярники вирушили зі станції “Академік Вернадський” 24 квітня. Там зимувальний загін працював майже 13 місяців, а сезонний – приблизно 3. 2 травня, після перетину найбільш штормового місця планети – протоки Дрейка – учасники експедицій прибули до порту Пунта-Аренас у Чилі. Кілька днів тому вони прилетіли до Сантьяго.

Після повернення в Україну полярники пройдуть двотижневу обсервацію. Наразі планується, що вони перебуватимуть вдома на самоізоляції, встановивши спеціальний додаток “Дій вдома”.

Нагадаємо, що на станції “Академік Вернадський” 8 травня загинув кухар 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович.

Джерело UATV
дата 15.05.2020
категорії Наука
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×