Політв’язень Емір-Усеїн Куку оголосив безстрокове голодування

За 16 днів бранець Кремля втратив 9 кг

uatv
12.07.2018

Фото Укрінформ-UATV

Український політв’язень Емір-Усеїн Куку вже 17-й день голодує. На судовому засіданні бранець Кремля заявив, що голодуватиме доти, поки Росія не звільнить усіх політв’язнів.

Про це повідомляє “Кримська правозахисна група”.

Емір-Усеїн Куку закликав припинити репресії  проти кримських татар.

“Я, Куку Емір-Усеїн Кемалович, 26.06.1976 року народження, громадянин України, кримський татарин, мусульманин, оголошую голодування (відмова від їжі) з 06:00 26.06.2018 року доти, поки не вирішиться питання звільненням політв’язнів у російських в’язницях, виправних колоніях, у кількості 70 осіб (повний список вказаний у Резолюції Європарламенту від 14.06.2018 року, а також представлений Уповноваженим з прав людини Верховної Ради України Денісовою Л.Л., правозахисною організацією Amnesty International Ukraine)”, – написав політв’язень.

Він додав, що своїм голодуванням висловлює  солідарність з Олегом Сенцовим, Володимиром Балухом, Олександром Шумковим, Олександром Кольченком, Станіславом Клихом, які раніше оголосили голодування.

Свою заяву бранець Кремля адресував президентові РФ Володимиру Путіну, генеральному прокурору РФ Юрію Чайці, генеральному консулу України у Ростові-на-Дону Віталієві Москаленку.

Раніше, адвокат розповів, що за 16 днів голодування Емір-Усеїн Куку втратив 9 кг.

Нагадаємо, що Еміра-Усеїна Куку затримали у лютому 2016 року під час масових обшуків і арештів у Криму.

Пізніше, у липні 2016 року, його помістили у спецблок СІЗО як “небезпечного підслідного”. Потім політв’язня звинуватили у підготовці до “насильницького захоплення влади”.

До того, бранець Кремля активно займався правозахисною діяльністю, повідомляв про випадки політично мотивованих насильницьких зникнень в окупованому Криму.

Джерело UATV
дата 12.07.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV