Підстав для повернення Росії в G7 немає, – експерт-міжнародник

uatv
22.08.2019
Фото UATV

Нещодавно президент США Дональд Трамп висловився на користь повернення Росії до складу “Великої сімки”, звідки її виключили після окупації українського Криму. Однак канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем’єрміністр Великої Британії Борис Джонсон виступили проти цього. Президент України Володимир Зеленський з цього приводу зазначив, що сигналом готовності РФ до повернення в G7 буде повернення Україні Криму, припинення боїв на Донбасі і звільнення політв’язнів і захоплених моряків.

За словами експерта з міжнародної політики Юлії Осмоловської, станом на зараз підстав для повернення Росії в G7 немає.

“Дональд Трамп міркує категоріями сильних світу цього. Він людина, яка розуміє та приймає гру зовнішньої політики в умовах реальної політики, коли вага держави визначається її політичною силою та міццю. Трамп вважає, що говорити про серйозні проблеми світового порядку потрібно з країнами, які так чи інакше впливають на ці процеси. В цьому випадку це – перша причина. Друга – внутрішньополітична. Рішення ухвалюється, виходячи з колективної думки всіх країн-учасниць G7, і вони виступили з колективним осудом того, що зробила РФ: порушення норм міжнародного права, окупація Криму, події на сході України і так далі. Якщо ми говоримо про правоту, силу позиції української сторони, то у нас вона досить легітимна і має повні підстави, тому що причина, чому РФ була виключена – не ліквідована. Тому підстав для повернення РФ в G7 наразі немає”, – говорить експерт.

На думку Юлії Осмоловської, реакція Німеччини на пропозицію Трампа була абсолютно передбачуваною, оскільки для цієї країни прихильність нормам міжнародного права, законність і порядок – одні з базових цінностей.

“Для них окупація Криму – грубе порушення російською стороною норм міжнародного права. І що б не робилося в економічній сфері, в цих питаннях вони будуть стояти дуже принципово”, – впевнена Осмоловська.

Також гостя студії прокоментувала позицію президента Франції Еммануеля Макрона щодо цього питання.

“Макрон, навіть коли коментував ці перспективи перед двосторонньою зустріччю з Путіним у Франції, вже тоді зумовив це повернення. Зараз Франція змушена була уточнити свою позицію і сказати, що “так, ми за повернення, але Росія повинна зробити кроки для того, щоб це призводило до врегулювання ситуації в Україні, оскільки українська проблема стоїть на шляху повернення РФ у клуб “Великої сімки”. Це Франція повинна була деталізувати”, – сказала експерт-міжнародник.

Крім цього, Осмоловська не залишила без уваги телефонну розмову Володимира Зеленського та Бориса Джонсона, яка сталася напередодні.

“Абсолютно зрозуміло, чому Велика Британія виступає з такою жорсткою позицією. У них купа своїх невирішених проблем із РФ (наприклад, випадок у Солсбері), багато інших питань, які ускладнюють цей діалог, але роблять для нас передбачуваними поведінку та позицію Британії в цьому питанні. З огляду на внутрішню політичну волатильність в цій країні в зв’язку з Brexit, питання протистояння Росії для британського політикуму є консолідуючим фактором”, – говорить експерт.

Телеверсію інтерв’ю з Юлією Осмоловською дивіться 22 серпня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Анастасія ДЯДЮША, UATV

Джерело UATV
дата 22.08.2019
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×