Підстав для повернення Росії в G7 немає, – експерт-міжнародник

Фото UATV

Нещодавно президент США Дональд Трамп висловився на користь повернення Росії до складу “Великої сімки”, звідки її виключили після окупації українського Криму. Однак канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем’єрміністр Великої Британії Борис Джонсон виступили проти цього. Президент України Володимир Зеленський з цього приводу зазначив, що сигналом готовності РФ до повернення в G7 буде повернення Україні Криму, припинення боїв на Донбасі і звільнення політв’язнів і захоплених моряків.

За словами експерта з міжнародної політики Юлії Осмоловської, станом на зараз підстав для повернення Росії в G7 немає.

“Дональд Трамп міркує категоріями сильних світу цього. Він людина, яка розуміє та приймає гру зовнішньої політики в умовах реальної політики, коли вага держави визначається її політичною силою та міццю. Трамп вважає, що говорити про серйозні проблеми світового порядку потрібно з країнами, які так чи інакше впливають на ці процеси. В цьому випадку це – перша причина. Друга – внутрішньополітична. Рішення ухвалюється, виходячи з колективної думки всіх країн-учасниць G7, і вони виступили з колективним осудом того, що зробила РФ: порушення норм міжнародного права, окупація Криму, події на сході України і так далі. Якщо ми говоримо про правоту, силу позиції української сторони, то у нас вона досить легітимна і має повні підстави, тому що причина, чому РФ була виключена – не ліквідована. Тому підстав для повернення РФ в G7 наразі немає”, – говорить експерт.

На думку Юлії Осмоловської, реакція Німеччини на пропозицію Трампа була абсолютно передбачуваною, оскільки для цієї країни прихильність нормам міжнародного права, законність і порядок – одні з базових цінностей.

“Для них окупація Криму – грубе порушення російською стороною норм міжнародного права. І що б не робилося в економічній сфері, в цих питаннях вони будуть стояти дуже принципово”, – впевнена Осмоловська.

Також гостя студії прокоментувала позицію президента Франції Еммануеля Макрона щодо цього питання.

“Макрон, навіть коли коментував ці перспективи перед двосторонньою зустріччю з Путіним у Франції, вже тоді зумовив це повернення. Зараз Франція змушена була уточнити свою позицію і сказати, що “так, ми за повернення, але Росія повинна зробити кроки для того, щоб це призводило до врегулювання ситуації в Україні, оскільки українська проблема стоїть на шляху повернення РФ у клуб “Великої сімки”. Це Франція повинна була деталізувати”, – сказала експерт-міжнародник.

Крім цього, Осмоловська не залишила без уваги телефонну розмову Володимира Зеленського та Бориса Джонсона, яка сталася напередодні.

“Абсолютно зрозуміло, чому Велика Британія виступає з такою жорсткою позицією. У них купа своїх невирішених проблем із РФ (наприклад, випадок у Солсбері), багато інших питань, які ускладнюють цей діалог, але роблять для нас передбачуваними поведінку та позицію Британії в цьому питанні. З огляду на внутрішню політичну волатильність в цій країні в зв’язку з Brexit, питання протистояння Росії для британського політикуму є консолідуючим фактором”, – говорить експерт.

Телеверсію інтерв’ю з Юлією Осмоловською дивіться 22 серпня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Анастасія ДЯДЮША, UATV

Прямий ефір