Органічна малина українського фермера стала популярною в Європі (ВІДЕО)

Скрін з відео

Саме з любові до малини й народилося господарство в селі Фасова Макарівського району Київської області. Фермер Сергій Савчин займається цією ягодою вже дев’ять років. А все починалося з хобі та бабусиного городу.

“Багато років тому з’явився інтерес саме до цієї культури, було цікаво її вирощувати. Починав із 12 соток. Бабуся дала ділянку землі, на якій нічого не росло, ось і почав займатися малиною. Бачив перспективу в цій культурі, яка принесе доходи на українському та європейському ринку. Закуповував якісні ремонтантні сорти, які мають високий потенціал врожаю”, – розповідає Сергій Савчин.

Зараз у господарстві 70 га землі. 37 га засаджено органічною ягодою ремонтантного сорту малини, яка плодоносить із середини літа до перших морозів.

“Характеристика цього сорту ягоди – до 8 тонн з гектара органічної продукції екстракласу, яка йде на експорт. Рослина – як дитя, від самого процесу посадки до цвітіння та збору ягід було цікаво побачити весь процес. Ця діяльність мене затягнула, я відчуваю, що це моє покликання”, – говорить фермер.

Під час вибору місця особливих проблем не виникало, розповідає фермер. Наша країна славиться своїм чорноземом по всьому світу. Найважчим для вирощування малини було підготувати землю.

“Весь процес підготовки землі для вирощування органічної ягоди – дуже складний… Земля повинна відпочити, не оброблятися протягом п’яти років гербіцидами, пестицидами, щоби була цілина”, – відзначає Сергій.

Мати у своєму розпорядженні таку розкішну землю – добре, але все-таки це лише частина успіху агробізнесу, діляться агрономи. Головний секрет – вкласти в неї душу й багато сил. “За нею доглядаємо, як за своїм дітищем. На даний момент працюємо по 18 годин на добу”, – говорить фермер.

Півтора року тому перейти на вирощування саме органічної ягоди Сергія спонукала не мода, а усвідомлення своєї відповідальності перед споживачем, своїми дітьми і самою природою.

Вся ягода, яка вирощується в господарстві, сертифікована за класом “органік” – це означає, що продукт вирощено, зібрано й перероблено відповідно до екостандартів, прийнятих у Європі.

“Наша ягода – екстракласу. Перевіряється в німецьких лабораторіях. У нас і листя, і ґрунт беруть на аналіз. З цими висновками ми можемо сміливо йти крок у крок з європейським товаром на одному рівні. Ми ягоду продаємо не тільки в Україні, вона також іде на експорт”, – говорить фермер.

У планах фермера – не зупинятися на досягнутому та розширювати асортимент вирощуваних органічних культур. Скоро на його полях можуть з’явитися також полуниця, аґрус, смородина.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір