Олег Сенцов у російській в’язниці бере участь у підготовці вистави та екранізації своєї п’єси

Прем'єра постановки "Номери" українського режисера відбудеться у Києві восени

uatv
13.06.2018
Фото Укрінформ-UATV

Про це в інтерв’ю UATV розповіла  українська кінопродюсерка, організаторка екранізації театральної п’єси Олега Сенцова, його подруга – Анна Паленчук.

“П’єса насправді фантастична, вона утопічна. Кожна освічена людина знає роман Джорджа Орвелла “1984”, та п’єса Олега Сенцова більше вражає, ніж той роман”, – говорить Анна.

Режисер писав п’єсу до ув’язнення, а вносив правки вже під час перебування у російській в’язниці. У п’єсі герої не мають імен, тільки номери – від 1 до 10. У вигаданому світі головним є Нуль. Також  є вартові, які диктують номерам, коли їсти, лягати спати, бігати. Все життя номерів підпорядковане суворим правилам, але в один момент “порядок” плутається. У світі чисел з’являється немовля, якому дають порядковий номер 11. Воно ламає повністю звичний світ. Деякі номери починають відчувати раніше невідомі емоції – любов, співчуття, емоції, які дарує дитина. І вони вирішують, що, може, варто піти проти правил, котрі вигадав цей Нуль.

“П’єса дійсно пророча. Для мене вона про російське суспільство, яке живе в умовних правилах, котрі вигадала одна людина. Для нас ця п’єса також близька, це констатація того, щоб ми пам’ятали, у якому режимі ми могли б жити, якби не воля народу, якби не Майдан, який зміг зупинити цей режим, що на нас насувався”, – переконана кінопродюсер.

За її словами, п’єса була у російських колег, та вони її чомусь не поставили. “Від Олега пролунав меседж десь 1,5 року тому, щоб я зайнялася постановкою п’єси. На той час я займалася книгою про нього й очікувала, що його звільнять. А коли його не звільнили, зрозуміла, що це його бажання, щоби п’єсу поставили, щоб його творчий здобуток побачив справжню сцену”, – говорить Анна.

Режисер п’єси – Тамара Трунова. “Ми її робитимемо не зовсім стандартною театральною постановкою. П’єса буде мультимедійна, із мапінгом, який плануємо не лише на театральній сцені, а ще й на будівлі самого театру. Ми думаємо над багатьма фішками, щоб показати, що театр сучасний. Сьогодні тривають перемовини і з Театром на Подолі, я впевнена, що п’єсу презентуємо в листопаді”, – розповідає Анна Паленчук.

За словами Анни, Олег також бере участь у роботі над постановкою п’єси, дає свої рекомендації, вносить корективи через листування.

“Окрім того, в мене виникла ідея зробити екранізацію п’єси, написала про це Олегові – йому ідея сподобалася. Я його долучаю до того, щоб він разом із нами про це думав, пишу в листах, який вигляд це матиме, хто може грати, а він мені відповідає, пише про декорації, костюми. Ми у постійній творчій колаборації. Я розумію, що моє завдання зараз – підтримувати його постійним зануренням у роботу над його власною п’єсою. Пишу йому: “Олеже, ти не повинен розслаблятися, ти нам потрібний, будь ласка, працюй, закачуй рукави”. Він мені відповідає жартома, щось робить, щось ні… Він сильний”, – говорить подруга режисера.

Також вона детально пояснила, як написати електронний лист Олегу Сенцову, щоб він його отримав.

Нагадаємо, 14 травня засуджений на 20 років ув’язнення у справі “кримських терористів” український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він вимагає звільнення всіх українських політв’язнів у Росії. 31 травня стало відомо, що ув’язнений у Росії кримчанин Олександр Кольченко оголосив голодування. Він має єдину вимогу – звільнити українського режисера.

Наталія МАРЧЕНКО,UATV

Джерело UATV
дата 13.06.2018
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV