МВС потребує придбання спеціальних кораблів для рятувальних операцій, – Аваков

uatv
05.08.2020
Фото ДСНС

Міністерство внутрішніх справ потребує придбання спеціальних кораблів для рятувальних операцій та гуманітарного розмінування.

Про це йшлося під час робочого візиту делегації МВС на чолі з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим в Італію, інформує пресслужба ДСНС.

У рамках візиту Арсен Аваков разом із головою ДСНС Миколою Чечоткіним та контрадміралом, начальником регіонального управління морської охорони Олегом Костуром обговорили можливість придбання спеціальних кораблів для рятувальників з одним із лідерів італійської суднобудівної галузі – T. Mariotti та Італійським державним експортним агентством.

“Для нас надзвичайно важливим є розвиток нашої Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. І для належного реагування на ті виклики, які стоять перед нами, ми повинні забезпечити їх найкращими зразками техніки. Зокрема спеціалізованими кораблями”, – наголосив Аваков.

Очільник МВС наголосив, що іншим важливим напрямом роботи є гуманітарне розмінування, зокрема акваторії водних об’єктів. 

“В умовах окупації Російською Федерацією Криму та частини Донбасу для нас є принциповою безпека в межах акваторії Азовського моря. Ми збільшуємо там присутність підрозділів МВС, а саме ДСНС та Держприкордонслужби. Важливим напрямом є розмінування акваторії. За 5 років ДСНС знешкодила 22000 вибухових речовин”, – сказав Аваков. 

Читайте такожПрикордонники отримали від представництва ООН автомобілі

Водночас Микола Чечоткін зазначив, що рятувальники щоденно здійснюють чергування для запобігання та ліквідації катастроф та стихійних лих.

“Тисячі рятувальників працюють на землі, у небі та на воді. Розвиток морської складової ДСНС надзвичайно важливий, оскільки тільки за перше півріччя 2020 року на воді в Україні загинуло близько 800 людей. І ми мусимо мати можливості оперативно та ефективно надати допомогу нашим громадянам як на морі, так і на річках та озерах”, – наголосив чиновник. 

За його словами, ДСНС зацікавлена в отриманні сучасних швидкісних рятувальних кораблів, які матимуть змогу проводити рятувальні операції на воді, зокрема при штормовій погоді, водолазні роботи, роботи з гуманітарного розмінування на воді. 

Крім того, ДСНС та ДПСУ висловили зацікавленість в отриманні кораблів більшого класу з можливістю базування на ньому рятувального гелікоптера.

Раніше повідомлялося, що Україна підписала із французькою компанією контракт про будівництво патрульних катерів.

Джерело UATV
дата 05.08.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×