Міжнародна спільнота не має права заплющувати очі на цензурування історії, – МЗС

uatv
05.08.2020
Фото UATV

Україна 5 серпня вшановує пам’ять жертв Великого сталінського терору. Саме цього дня 1937 року набула чинності постанова Політбюро ЦК ВКП(б) “Про антирадянські елементи”, яка запустила маховик масового винищення.

Про це повідомляє UATV із посиланням на коментар Міністерства зовнішніх справ до дня початку Великого терору 30-х років ХХ століття.

У відомстві зазначають, що антигуманні репресії свободи слова та вираження поглядів не відійшли в минуле з розпадом СРСР.

“Сьогодні в Росії активно відроджується культ Сталіна, а політика історичної пам’яті спрямована на замовчення, применшення або виправдання злочинів радянської влади. Більше того, репресії в дусі сталінського НКВД тривають і сьогодні. Окупувавши Крим і частину Донбасу, Росія провадить на цих територіях масові репресії. Убивства, зникнення людей, арешти, несправедливі суди та жорстокі тортури стали там повсякденним явищем. Жертвою переслідувань у Криму стала ціла нація – кримські татари, корінний народ півострова. Ця політика стала продовженням злочину депортації кримськотатарського народу 1944 року”, – ідеться в коментарі.

У МЗС вважають, що особливу увагу всього світу мають привертати непоодинокі випадки політичних переслідувань у Росії тих, хто бореться за встановлення історичної справедливості.

Читайте також: Україна запросила Білорусь на зустріч глав МЗС “Люблінського трикутника”

“Так, 22 липня цього року за сфабрикованими звинувачуваннями було засуджено до трьох із половиною років ув’язнення відомого історика та правозахисника Юрія Дмитрієва, який власне й відкрив усьому світові правду про репресії в урочищі Сандармох. Саме тридцятирічна діяльність Дмитрієва з викриття злочинів радянського режиму під час Великого терору і стала справжньою причиною його переслідувань”, – сказано в повідомленні.

У відомстві наголошують, що міжнародна спільнота не має права заплющувати очі на такі кричущі порушення прав людини в Росії, на згортання демократії, реабілітацію Сталіна та цензурування історії.

“Адже сталінський дух необхідний нинішньому керівництву Кремля для того, щоб забезпечити собі необмежену владу, а також реалізувати свої агресивні плани відродження російської імперії”, – додали в МЗС.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що вирок до 3,5 років позбавлення волі в колонії російському історику Юрію Дмитрієву є війною з правдою про історію України у складі СРСР.

Джерело UATV
дата 05.08.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×