Марк Фейгін: У разі відправки Сущенка у колонію, це не має бути Якутія чи Арктика

Мета захисту – домагатися звільнення українського журналіста

uatv
13.06.2018

Фото з сайта dt.ua

Якщо вирок журналісту Романові Сущенку набере чинності, то він має бути відправлений не в екстремальні умови, а в колонію у Рязані чи Мордовії. Про це заявив його громадський захисник Марк Фейгін, передає  Укрінформ.

Наразі він розглядає варіант виправної колонії в Рязані, другий варіант дещо гірший – колонія в Мордовії.

“Найважливіший факт у нашому випадку: Сущенко – громадянин України. Тому я буду працювати, щоб, якщо швидкого звільнення не буде і вирок набуде чинності, він не опинився в Якутії або Арктиці, як, на жаль, сталося з Олегом Сенцовим, якому по-шахрайськи, попри його протести, нав’язали російське громадянство. З урахуванням стану здоров’я та клімату колишнього місця проживання Романа Сущенка колонія в Рязані вважається “хорошою”, в ній відбувають термін іноземці. Я ще повинен уточнювати, як там ситуація із “суворим режимом”, якщо ця норма залишиться у вироку після апеляції”, – зазначив захисник.

За словами Фейгіна, захист ставить собі завдання – знизити нинішні 12 років до мінімальної планки за ст. 276 – 10 років. Однак, в цілому мета – домагатися звільнення Сущенка.

Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому пред’явили обвинувачення у “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР Міноборони це спростували.

4 червня Мосміськсуд оголосив вирок Сущенку – 12 років колонії суворого режиму.

5 червня було подано скаргу на винесений вирок.

Також повідомлялося, що ВРУ закликала світ запровадити нові санкції через вирок Романові Сущенку.

Джерело Укрінформ
дата 13.06.2018
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV