“Кримська платформа”: Словенія підтримує ініціативу України

uatv
27.10.2020
Фото МЗС України

Словенія підтримує ініціативу створення “Кримської платформи”.

Про це йшлося під час зустрічі першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової з послом Республіки Словенія в Україні Томажем Менціном, інформує пресслужба МЗС.

Джапарова детально поінформувала посла щодо численних порушень Росією прав людини на тимчасово окупованій території Криму, а також акцентувала увагу на мілітаризації Азовсько-Чорноморського регіону та перетворенні окупованого Криму на російську військову базу. Вона також заявила про фактичне блокування діяльності української церкви в Криму та наголосила на важливості уваги міжнародної спільноти до релігійних свобод і утисків на окупованому півострові.

Сторони підтвердили обопільну готовність тісно взаємодіяти в межах ООН, ОБСЄ з низки питань.

Читайте також“Кримська платформа” стане одним із кроків із деокупації Криму, – політолог (ВІДЕО)

Посол Менцін наголосив, що Україна може впевнено розраховувати на підтримку під час головування Словенії в ЄС у другому півріччі 2021 року, а також запевнив, що Любляна продовжуватиме реалізацію заходів на підтримку програми децентралізації в Україні.

Окрім цього, Джапарова висловила вдячність Словенії за внесок у реабілітацію дітей, постраждалих унаслідок російської агресії, та запрошення українських студентів та молодих учених скористатися можливістю навчання за рахунок бюджетних коштів цієї країни. 

Раніше готовність до співпраці над створенням “Кримської платформи” висловили США.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський сподівається на серйозну роль Туреччини в роботі “Кримської платформи”.

Джерело UATV
дата 27.10.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×