Для зростання ВВП Україна повинна виробляти більше брендових товарів, – Дмитро Яблоновський

uatv
13.08.2019
Скрін з відео

Протягом найближчих 5 років ВВП України зростатиме щорічно до 5-7%. Цієї осені буде прийнято закон про рецесію, що дозволить державі безпечно працювати з приватним сектором, також у 2019 році анонсується реалізація земельної реформи. Про ці плани президент Володимир Зеленський оголосив на бізнес-форумі у Стамбулі.

Що допоможе українській економіці прискорити зростання ВВП – розповів заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський у студії UATV.

“ВВП – це кількість вироблених товарів і послуг в економіці. Як зробити так, щоб Україна виробляла більше. Потрібно працювати продуктивніше. Наприклад, якщо ви працювали на старому верстаті, слід купити новий, який дозволить робити замість 10 деталей за зміну – 20. Насправді у багатьох секторах української економіки це вже відбувається. Є також проблема в тому, що наша економіка сировинна, адже прибуток таких товарів обмежений. Тому потрібно виготовляти більше товарів із високою доданою вартістю”, – розповідає експерт.

За його словами, щоби фермери почали вирощувати не тільки зерно та соняшник, а займалися складнішими високомаржинальними культурами, потрібен реальний захист бізнесу. Це, передусім, справедлива судова система й боротьба з корупцією.

“Це перший етап збільшення продуктивності. Коли ви не просто вирощуєте, зерно, а щось із нього продукуєте. Другий етап – виробництво брендових товарів, за які покупці готові платити набагато більше. В Україні для того, щоб досягти зростання 5-7% ВВП, потрібно, щоб у нас було якомога більше брендованих товарів, які ми могли б продавати з високою доданою вартістю”, – говорить Дмитро Яблоновський.

Заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії наводить цікавий приклад. Йдеться про чорнобильську горілку, яку виготовили українські вчені спільно з британськими. Використовується вода, видобута з свердловин на території Чорнобильської зони. По суті, це така ж горілка, як інша, яку можна купити в супермаркеті за невелику ціну, але на брендованій горілці можна заробити в рази більше.

“Це тільки приклад, але ми можемо його використовувати як філософію підвищення продуктивності”, – відзначає експерт.

Для того, щоб бізнес в Україні міг активно розвиватися і створювати свої бренди, необхідний правовий захист. Держава повинна врегулювати питання інтелектуальної власності та провести судову реформу.

Телеверсію інтерв’ю з Дмитром Яблоновським дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV завтра, 14 серпня, о 15:00.

Джерело UATV
дата 13.08.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV