“Бій” зі ЗМІ”: політолог прокоментував пресмарафон із президентом

uatv
10.10.2019
Фото UATV

Сьогодні в Києві відбувається пресмарафон із главою української держави Володимиром Зеленським. Президент уже вісім годин відповідає на запитання журналістів. Усього на захід акредитували більше 300 представників ЗМІ. Пресмарафон відбувається на відкритому “ринку їжі” Kyiv Food Market.

Як повідомив в інтерв’ю UATV директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь, підготовка цього заходу була на досить високому рівні.

“За великим рахунком, нічого страшного в форматі не бачу. Ми бачимо приклади і західних політиків, які іноді досить цікаві речі роблять. Можна згадати, як Макрон для медійності опускався на підводний човен із гвинтокрила, а Обама ходив зі своїми колегами з Європи їсти гамбургери в закусочній”, – каже гість студії.

Водночас Левусь озвучив і зауваження.

“Усе-таки фудмаркет – це бізнеспроєкт. Виникає питання, чи не є це прихованою рекламою? І якщо західні лідери такі речі роблять час від часу для того, щоб привернути увагу, то в нашому конкретному випадку це момент, коли форма заміняє зміст”, – говорить директор Центру суспільних досліджень”Український меридіан”.

Гість студії зазначив, що такий захід має право на існування, але відмовлятися від традиційних форм, а саме – звичайної пресконференції – помилка.

“Даний формат – це все-таки “бій” із засобами масової інформації на тому полі, яке вибрала президентська команда, постановка своїх умов, неформальність, яка дозволяє активно і навіть агресивно задавати питання, контратакувати там, де немає бажання відповідати, можливість легше йти від складних питань, це було видно навіть на першій годині. Знову ж таки, форма превалює над змістом”, – говорить Левусь.

Також він прокоментував меседжі, які прозвучали під час пресмарафону. Так, зокрема, глава держави вважає, що у його команди є більше бажання закінчити війну, ніж у команди попереднього президента Петра Порошенка. Президент дав чітко зрозуміти, що розведення військ у Золотому і Петрівському в разі припинення вогню як мінімум на 7 діб все-таки відбудеться.

“Я, наприклад, жодного разу не почув слова “перемога”. З приводу уявлення про те, що війну можна закінчити – у мене враження, що президент і його команда перебувають у деяких ілюзіях з приводу того, що це можна так легко зробити. Не до кінця склалося правильне сприйняття нашого супротивника: що таке Москва, що таке Кремль, що таке Путін, що таке взагалі російська масова свідомість, і як вона сприймає Україну”, – зазначив Левусь.

Телеверсію інтерв’ю з Дмитром Левусем дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV сьогодні, 10 жовтня, о 19:00.

Підготувала Дядюша Анастасія, UATV

Джерело UATV
дата 10.10.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV