5G в Україні: Федоров пояснив, чи варто очікувати зростання ціни на мобільний зв’язок

uatv
18.11.2020
Фото з сайта glavcom.ua

Запровадження в Україні технології 5G не призведе до подорожчання послуг мобільного зв’язку.

Про це сказав віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час брифінгу 18 листопада, інформує UATV.

“Враховуючи, що при розгортанні 5G вже вся країна на 95% буде вкрита 4G, буде висока конкуренція між технологіями. Тому робити дорожче або робити все для того, щоб здорожчала ця технологія, буде неправильним для операторів. Враховуючи ринкову економіку, в якій ми активно розвиваємось як країна, мені здається, що все-таки збільшення цін не буде”, – сказав Федоров.

Міністр розповів, від чого залежить швидкість покриття території України 5G.

“Наш план заходів охоплює не весь наступний рік, але це залежатиме від зацікавленості українців підключатися до 5G. Це дуже важливо для операторів. Якщо буде попит, вони швидше купуватимуть ліцензії, які ми плануємо почати продавати наприкінці наступного року. Для того, щоб цей попит узагалі з’явився, ми будемо розгортати наступного року пілотні території, де можна протестувати, подивитися, як працює 5G. Чим більшим буде попит, тим швидше оператори купуватимуть ліцензії, тим швидше з’явиться 5G”, – сказав він.

Чиновник нагадав, що тиждень тому уряд затвердив план заходів із упровадження 5G в Україні. А на сьогоднішньому засіданні Кабінет міністрів “зробив перші кроки для його виконання”.

Так, зокрема, було затверджено план заходів щодо вивільнення окремих діапазонів смуг радіочастот від телебачення, щоб упроваджувати на цих частотах високошвидкісний мобільний інтернет.

Читайте такожЧастоти для 5G розподілятимуть між операторами через відкриті тендери, – уряд

Джерело UATV
дата 18.11.2020
категорії Технології
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×