Захоплені Росією українські катери виводять із Керчі, – Полозов

uatv
17.11.2019
Фото Facebook Nikolai Polozov

Катери “Нікополь“, “Бердянськ” і буксир “Яни Капу“, які Росія захопила у листопаді 2018 року у Керченській протоці, зараз виводять із Керчі.

Про це повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов, інформує UATV.

“Прямо зараз кораблі “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни-Капу” виводять із Керчі. Після передачі їх Україні, Російська Федерація зможе надати звіт трибуналу ООН про виконання двох пунктів травневого наказу (наказу про застосування забезпечувальних заходів Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який був винесений 25 травня цього року, – ред.)”, – написав він.

Таким чином, за словами Полозова, Росія виконає уже два пункти рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Щодо третього пункту, у якому сказано про взаємне зобов’язання України та Росії утриматися від будь-яких дій, які можуть ускладнити чи продовжити спір, який розглядав Трибунал, то РФ його досі не виконує.

“Оскільки арбітраж Трибуналу буде розглядати, зокрема, і питання імунітетів українських військових суден і членів їхніх екіпажів, то провадження у кримінальній справі в Російській Федерації про незаконний перетин кордону групою осіб є тривалим порушенням імунітету українських військових суден і членів екіпажів і, безумовно, ускладнює суперечку, що розглядається Міжнародним трибуналом ООН з морського права”, – зазначив Микола Полозов.

За його словами, після повернення в Україну моряків та суден найрозумнішим завершенням цієї історії повинно стати закриття Росією кримінальної справи проти українських моряків.

Нагадаємо, раніше Полозов зазначав, що РФ не віддає Україні захоплені катери через технічний стан.

Джерело UATV
дата 17.11.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV