“Я вірю в Україну”, – Шебнем Кантоглу

Турецька художниця-кераміст розповіла журналістам UATV, чому відкрила свою справу в нашій країні

uatv
15.08.2018

Фото з Facebook-сторінки 7 Days Ceramics

Кераміка з Туреччини славиться на весь світ. Із часів сельджуків турецькі керамічні вироби стали предметом експорту. Однак для Шебнем Кантоглу світ гончарства відкрився тільки після приїзду в Київ. 14 років тому, будучи успішним економістом, майбутня художниця зважилася на круті зміни – і разом із сім’єю переїхала в Україну.

“Рішення переїхати в Україну прийняв мій чоловік, але я повністю його підтримала. Сьогодні ми раді, що наші діти виросли в Україні”, – зізналася Шебнем.

Шебнем Кантоглу виросла в артистичній сім’ї і завжди прагнула до мистецтва, а вперше доторкнувшись до глини в одній з українських майстерень, зрозуміла – це назавжди. Вирішальною для кар’єри туркені стала зустріч з українським майстром з художньої кераміки Сергієм Козаком. Його роботи, виконані в народній традиції гончарних виробів, виставлялися по всьому світу: в Бельгії, Франції, Німеччини, Швейцарії, і навіть у Японії.

“Сергій Козак був дуже талановитим майстром, і крім того – прекрасною людиною. Ми втратили його через хворобу кілька років тому. Але саме він дав мені упевненість. Я була щаслива, що мені вдалося познайомитися і повчитися у нього цілих три роки”, – поділилася Шебнем. За кілька років турецька художниця отримала визнання в українській столиці, її роботи можна побачити в одній із провідних галерей на Андріївському узвозі, а замовлення розходяться по всьому світу.

“Нещодавно я отримала замовлення зі Сполучених Штатів. Мені треба відправити велику партію роботи через 10 днів. І хоча потрібно буде дуже багато роботи, я відчуваю велику наснагу”, – зазначає художниця. Проживши в Україні 14 років, Шебнем разом зі сім’єю застала й важкі періоди. Але мови про переїзд назад у сімействі Кантоглу ніколи не було.

“Тут училися мої діти. І дітям, і мені тут подобалося. Крім того, я завжди була впевнена, що країна вистоїть, і знала, що все налагодиться. Українці рано чи пізно вирішать свої проблеми. Я вірю в Україну і завжди вірила“, – згадує Шебнем.

На думку художниці, мистецтво об’єднує наші народи. “І в Туреччині, і в Україні кераміка використовувалася тисячі років назад. Цей напрям завжди було популярним у наших народів”, – говорить вона. У турецькій художній традиції кожен орнамент і колір має своє значення. Наприклад, червоний означає багатство, а жовтий приносить удачу.

У творчості Шебнем Кантоглу теж дуже багато символіки. “Я часто створюю з кераміки плід граната. В моїй країні це щасливий фрукт. Вважається, що він приносити родючість і навіть може виконувати бажання”, – повідомила кераміст.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

 

Джерело UATV
дата 15.08.2018
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV