Воєнний стан: як зміцнилася обороноздатність нашої держави за 30 днів

Фото Генштаб ЗСУ

Сьогодні закінчується термін дії воєнного стану, який запровадили у 10 областях України 26 листопада 2018 року строком на 30 діб.

Насамперед варто нагадати, що Президент України Петро Порошенко неодноразово наголошував, що цей захід спрямований передусім на захист українського народу від російської агресії.

UATV з’ясував, як введення воєнного стану вплинуло на зміцнення обороноздатності України.

Повна бойова готовність

З початком воєнного стану ЗСУ, Нацгвардія та СБУ були переведені у повну бойову готовність. Армія перемістила свої підрозділи в області, де було введено ВС.

Масштабні збори резервістів

Були проведені збори як у складі бригад (до 15 діб), так і в складі навчальних центрів (до 20 діб). Також в областях, де запроваджено воєнний стан, провели масові збори з військовозобов’язаними територіальної оборони тривалістю до 10 діб. 

“Резервісти стоять у чергах до військкоматів, готові негайно бути спрямовані до лав Збройних сил”, – повідомив Президент Петро Порошенко.

Посилення безпеки та охорони об’єктів інфраструктури

Правоохоронці перейшли на посилений режим несення служби. 
В Україні запровадили додаткові заходи із забезпечення охорони й оборони об’єктів, які перебувають у сфері управління Мінінфраструктури. Міністр Володимир Омелян доручив посилити заходи безпеки на вокзалах, залізничних станціях, аеропортах, портах та інших об’єктах.

Крім того, на Сумщині встановили додатково ще три блокпости. 

Обмеження на в’їзд для росіян

30 листопада оголосили про обмеження на в’їзд для росіян. В Україну перестали пропускати росіян-чоловіків віком від 16 до 60 років, які не можуть довести, що їдуть виключно з мирною метою.

Посилення санітарно-епідемічного контролю

В областях України, де запроваджено воєнний стан, посилили моніторинг стану навколишнього середовища. Зокрема, у структурі Центру громадського здоров’я забезпечили посилений режим роботи відділу з реагування на надзвичайні події та ММСП (міжнародні медико-санітарні правила).

Чого не сталося 

Також варто наголосити, що всупереч поширеним чуткам у деяких ЗМІ щодо воєнного стану, не сталося серйозніших обмежень, як-от комендантська година, обмеження свободи медіа, експропріація майна на потреби армії, скасування виборів, заборона виїзду з країни чи загальна мобілізація.

Також ВС не вплинув на фінансові обмеження, курс валют. Навпаки, за цей місяць Україна навіть отримала новий транш від МВФ, що свідчить про стабільність української економіки.

Та головне, чого не трапилося за ці 30 днів, це повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

“За підсумками трьох тижнів ми вже можемо відзначити конкретні практичні попередні результати. Звичайно, не про усі з них я можу розповідати, але зазначу, що зроблено у напрямку зміцнення обороноздатності нашої держави вже чимало. Зокрема, посилено протиповітряну оборону. Ми наростили можливості та засоби Повітряних сил України на загрозливих напрямках”, – зазначив глава держави.

Нагадаємо, що сьогодні в РНБО відбудеться засідання щодо воєнного стану, під час якого обговорять завершення або продовження дії указу Президента України Петра Порошенка.

Прямий ефір