“Карантин вихідного дня – шанс уникнути локдауну”: президент оприлюднив друге відеозвернення з “Феофанії” (текст)

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський оприлюднив друге відеозвернення із лікарні “Феофанія”, де він наразі лікується від коронавірусу.

Повний текст звернення наводить UATV.

Усім привіт! Бажаю здоров’я дорогі наші громадяни України. Я продовжую працювати дистанційно, перебуваючи на самоізоляції, і почуваюсь, дякую, досить добре.

Кажуть, головна запорука швидкого одужання – це, дійсно, хороший настрій. Тож, як це не парадоксально, але я хочу подякувати нашим постійним опонентам за фейк про те, що моє лікування коштує мільйони гривень на день. Дякую, що даєте змогу посміятись, підіймаєте настрій і піклуєтесь таким чином про моє здоров’я.

Звісно, шановні, все це маячня. Я знаходжусь у лікарні на загальних умовах, як і всі інші пацієнти. І разом з ними ми чекаємо від вас нової, веселої брехні. Я, як і обіцяв, продовжую розповідати вам про робочі дні, про перемоги України, про наші проблеми, про все, чого не розкажуть наші телеканали. Говоримо без посередників, без маніпуляцій. Поїхали.

Почнемо з головної теми тижня: урядом запроваджено карантин вихідного дня. З цього приводу є багато дискусій. Хоча, на мою особисту думку, все досить очевидно. Це можна підтримувати або не підтримувати. Але не можна не розуміти, чому саме таке рішення було прийнято. У нас щодня нові рекорди: більше 12 тисяч захворілих на день. Треба збити динаміку кількості зростання захворілих. І наші лікарі героїчно протистоять вірусу, але не треба доводити до ситуації, коли їм доведеться обирати, дійсно, кого лікувати. Як зменшити зростання? Питання. Ідеальних інструментів для цього, я вважаю не існує. Є болючі і ще болючіші.

Наприклад, Франція, Німеччина, багато інших країн вводять повні локдауни. Не на суботу і неділю, а на весь тиждень. І це ще гірше для бізнесу та економіки, ніж карантин вихідного дня. Карантин вихідного дня – це шанс уникнути повного закриття. Якщо у нас є такий шанс, ми маємо ним скористатися. Фактично, мова іде про шість неробочих днів. Уявіть собі, шість днів. Так, окремі сфери бізнесу понесуть втрати. Уряд повинен надати їм програми та інструменти підтримки. І це буде справедливо. Окремі, до речі, вже існують та діють. Але цього не достатньо.

Я постійно розмовляю з прем’єрміністром та урядом. Вони мають засинати і прокидатися з одним питанням: де знайти гроші, і як допомогти бізнесу пережити ці дні. Не закритися, не звільняти людей, вистояти. Це головна задача. Уряд має зробити все, щоб ці три уікенди, ці шість днів, ще раз нагадую, не стали критичними для подальшого існування малого та середнього бізнесу. І ще. Давайте відверто: є гроші та бізнес, а є здоров’я та життя людей. Жорстке неприємне питання. Але воно стоїть. Чи хтось рахував втрати, якщо в кіно або ресторани взагалі не буде кому ходити? Буде карантин вихідного дня ефективним чи не буде, залежить не від роздумів у соцмережах, а від спільної взаємодії бізнесу та влади, як центральної, так і місцевої.

Але у деяких мерів, на жаль, і я це констатую, продовжуються місцеві вибори. Вони думають не про кількість захворілих у містах, а про кількість голосів у другому турі. А ми робимо непрості та інколи, дійсно непопулярні кроки, тому що боремось не за рейтинги особисті, а за життя українців.

Коронавірус змушує нас приймати складні рішення. Змушує уряд приймати складні рішення. І якщо будемо реально дотримуватися карантину на вихідні, то буде головний результат: ми уникнемо повного локдауну. У нас є такий шанс. Але якщо продовжимо грати у добрих поліцейських та поганих поліцейських на місцях, не виконувати рішення уряду і відзначати це грандіозним концертом на площі міста або якщо продовжимо постійно не вірити в COVID-19, і будемо “ковід-атеїстами”, казати, що ми не віримо у маски та дистанцію, тоді, я впевнений, у підсумку програємо всі ми. Не окремий мер, не окремий міністр, не президент. Програє вся Україна. Давайте цього не допустимо. Продовжимо.

Наступна тема, судячи зі стрічки у Facebook, цікавить наших громадян не менше, аніж власні місцеві вибори. Це вибори у Сполучених Штатах Америки. Питання: до чого тут Україна. Правильно, абсолютно ні до чого. І це і є, я вважаю, наша перемога. Нас намагалися втягнути у внутрішні справи іншої держави. Дехто всередині країна мріяв, щоб ми допустили помилку, але Україна гідно пройшла цей шлях. І, незважаючи ні на що, зберегла незмінну, що дуже-дуже важливо, двопалатну підтримку Сполучених Штатів. І сьогодні всі визнають, що наша позиція була правильною, вона показала невтручання у вибори іншої держави. А оте, найголовніше, Україна була і залишається партнером, другом, як для демократів, так і для республіканців. Можливо, це трішки пафосно, але Україна єднає США.

Далі. А нашу Верховну Раду, на жаль, єднає COVID-19. Чимало депутатів отримали позитивні тести. Зокрема, і спікер, Дмитро Разумков. Одужання тобі, друже, найшвидшого бажаю. Та віцеспікер Руслан Стефанчук. Теж бааю, Русік, тобі одужання. І всім депутатам, незалежно від партії, я бажаю здоров’я. Цього року у парламенту ще багато роботи. Це і рішення проблеми із Конституційним судом, і прийняття Бюджету у другому читанні, і можливі кадрові перестановки, багато важливих законів, які ми обіцяли у своїй програмі, а тому жодні віруси не мають завадити нам, вам, це зробити. Тому, хоч ви і не любите це слово, але бажаю всім депутатам якнайшвидше піти на поправку.

Ми рухаємось далі, далі на шляху до миру в нашій країні. Кілька днів тому Україна зі свого боку відкрила усі КПВВ в Донецькій та Луганській областях. Більш того, на Луганщині з’явилось два нових КПВВ – це “Щастя” та “Золоте”.

Пам’ятаєте, було дуже багато “зради” через розведення там військ. За фактом зараз там мирно і тихо. Я був до речі там тиждень тому. Ми відкрили у “Щасті” новий сервісний центр. Люди можуть отримати тепер там пенсії, соцвиплати, багато послуг – загалом 88 адміністративних послуг. І до речі, у цьому ж центрі є відділення банку, є пошта, є аптека, є кімната матері та дитини – багато всього сучасного є. Зручно, сучасно, комфортно, безпечно. Тобто всі ті слова, які мають виникати у наших громадян, особливо на тимчасово окупованих територіях, коли вони чують слово Україна. Я вважаю, що такі центри і такий підхід мають максимально впроваджуватися – можна сказати так – на всій території Донецької та Луганської областей маю бути такий шматочок “Щастя”.

Але я точно знаю, що війна закінчиться і ніякі КПВВ нам будуть не потрібні.

Я також вітаю Мустафу Джемілєва. І крім міцного здоров’я, хоча це важливо, хочу побажати, щоб якомога швидше настав рік, коли ви будете відзначати день народження у вільному рідному Криму. Ну і нас запрошуйте.

Нам пощастило дійсно жити в один час і бачити приклади такої сили людського духу і незламності. Це і Мустафа Джемілєв, і наші моряки, і наші військові, і наші полонені, і нещодавно звільнений наш гвардієць Віталій Марків.

Ще зовсім нещодавно у фейсбуці було чимало аватарок на його підтримку, а на Софійській площі був великий банер із закликом надати свободу Віталію Марківу. Всією Україною ми радіємо, коли такі речі втрачають актуальність, коли наші люди повертаються додому. Я пам’ятаю, як під час моєї особистої зустрічі з Папою Римським я розповідав йому про Віталія і ми говорили майже годину – про все, важливі речі, деталі, кожну деталь обговорювали. І дуже просив його Віталію допомогти. Думаю, і його молитвами, і командою нашою, і віра всіх наших громадян насправді допомогли у цій справі. Це реально доводить, що коли всі ми об’єднаємось, коли ми об’єднані якоюсь ідеєю, коли горимо цією ідеєю – вона неодмінно здійснюється.

Ми постійно шукаємо речі, які б нас об’єднували. І одну з таких мені підказав власне сам Віталій своїм прикладом, коли він весь час у неволі підтримував себе у хорошій фізичній формі. Це його зміцнювало, не лише тіло, але й дух. Найголовніше – дух. Сьогодні, особливо в часи COVID-19 ми маємо замислитись над цим, як ніколи раніше. Дійсно, нове гасло, яке може об’єднати нашу країну – бути здоровим.

Це важливо у будь-якому куточку Україну. І тут не може бути жодної спекуляції. Складно уявити сварки чи бійки політиків через те, що саме будувати – стадіон чи басейн. Складно уявити спроби розколоти суспільство, коли одні кажуть, що всім нам потрібно плавати брасом, а інші – що історичний шлях України не плавати кролем.

Одним словом, бути здоровим – бажання кожного з нас. І мною ініційовано розробку національної програми “Здорова Україна”. Моя глобальна ідея досить проста – держава має забезпечити людині базовий набір для міцного здоров’я.

Це не обов’язково лише фізичні речі. Це – корисні звички, профілактика, правильне харчування, активність. Це коли з дитинства українці долучені до спорту і продовжують займатися ним усе своє життя.

Не тоді, коли можуть купити абонемент у фітнес-клубі, а коли мають можливість бігати, кататися на велосипеді, плавати, займатися будь-яким тренуванням. І це зручно – бо поруч з домом, і це модно – бо так роблять всі. Я переконаний: ідея бути здоровим має в хорошому сенсі слова “заражати” всіх нас. “Заражати” і заряджати. І на останок – непогана новина. До кінця цього шаленого 2020 року залишилося лише 48 днів. І поки один колишній президент не почав казати, що це насправді його заслуга, бо закінчення 2020 року починали ще вони з командою, буду прощатися. Бажаю вам міцного здоров’я. Бережіть себе. Носіть маски, тримайте дистанцію. Особливо – дистанцію від брехні, маніпуляцій та фейків. Усім – 36,6! Щиро ваш, Володимир Зеленський.

Читайте також: “Не ізолювався від роботи”: хворий на COVID-19 Володимир Зеленський записав відеозвернення

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський, а також керівник Офісу президента Андрій Єрмак 9 листопада отримали позитивні тести на коронавірус.

Прямий ефір