Вчені виявили ще 10 нових супутників Юпітера

У найбільшої планети Сонячної системи зараз налічується 79 супутників

uatv
18.07.2018
Фото NASA

Астрономи вперше помітили нові небесні тіла, коли шукали виключно віддалені об’єкти на краю нашої Сонячної системи, повідомляє Gizmodo. Після відстеження орбіт цих об’єктів протягом року вчені змогли підтвердити, що це саме супутники Юпітера.

Серед них два супутника обертаються навколо Юпітера в тому ж напрямку, в якому обертається планета. Вони, як вважають, є шматками більшого місяця, який давно зруйнований зіткненням. Сім інших супутників обертаються трохи далі від Юпітера, і в протилежному напрямку. Дев’ять супутників поки залишаються безіменними.

Десятий – отримав ім’я Valetudo, в честь правнучки Юпітера, римської богині здоров’я і гігієни.Існує високий ризик того, що Valetudo зіткнеться з іншим небесним тілом і припинить своє існування.

“Це просто показує, наскільки хаотична була наша Сонячна система в минулому. Ці зовнішні супутники Юпітера – це залишки хаосу. Причина, по якій ці об’єкти тільки зараз відкриваються, полягає в тому, що за останні десять років технологія телескопів різко покращилася”, – сказав астроном Скотт Шеппард.

Джерело UATV
дата 18.07.2018
категорії Наука
поділитися
Топ новин на UA|TV