Ван Ванлісс – юний композитор, який створює портрети за допомогою музики (ВІДЕО)

Скрін із відео

З дуже ранніх років юний герой програми Future UA вже знав, чим хоче займатися в житті. Свій перший музичний інструмент він зробив самостійно, а писати власні композиції почав, коли йому не було й шести років.

Ванлісс – це псевдонім юного композитора, насправді нашого героя звати Іван.

“Псевдонім я придумав сам, шукав ім’я, яке мені найбільше подобається і вирішив взяти такий – Ван Ванлісс”, – розповідає музикант.

“Мені здається, що таким чином він хоче показати, що він людина світу, що у нього немає конкретного імені та прізвища, він людина, яка не належить конкретній нації або країні”, – переконана мама артиста Вікторія Гладких.

Батьки зрозуміли, що у хлопчика є дуже яскраво виражені музичні здібності. Ще в ранньому віці Ванлісс любив слухати класичну музику і використовував в якості інструментів все, що потрапляло під руку.

“Ми якось потрапили на фестиваль “Тріпільське коло”, він там побачив бандуру і був просто вражений, я не могла його відтягнути від неї”, – згадує мама.

Хлопчик в 4 роки, не маючи досвіду, з першого разу зіграв мелодію на бандурі. З тих пір він не розлучається з цим музичним інструментом.

“Коли я починаю грати, я ніби кудись відлітаю. До того ж на бандурі дуже добре імпровізувати. Я можу просто відключитися і грати щось в потоці”, – говорить музикант.

Батьки наполегливо пропонували Вані скрипку, але він хотів грати тільки на бандурі. І вже в 5,5 років він виступав в ансамблі бандуристів “Золоті струни”.

Відчуваючи підтримку викладачів і батьків, Іван пише свої перші пісні, які з кожним днем перетворювалися у все більш серйозні твори.

У житті Ван Ванлісса були й участь в різних конкурсах і святкових концертах, і виступи на фестивалях.

Іван тричі ставав лауреатом першого ступеня на конкурсі сучасного бандурного мистецтва в номінації “Краще виконання авторської інструментальної композиції в категорії діти”.

Уже в 10 років він виступив зі своєю композицією “Місячний пес” на сцені Національної філармонії України.

Крім бандури, Ваня самостійно навчився грати на гітарі і на синтезаторі.

Музика стала для Івана способом вираження почуттів, думок, способом пізнання світу. Як художник створює портрет на полотні, так Іван створює портрети за допомогою музики. До такого дивовижного жанру юний композитор прийшов випадково.

“Я просто сидів і імпровізував як зазвичай, і кажу мамі: “Давай зіграю родичів”. Вона послухала і сказала, що виходить дуже схоже. Потім я почав писати портрети незнайомих людей, вони теж сказали, що це на них дуже схоже, і що вони відчувають в цій музиці себе”, – розповідає хлопчик.

Життя Ванлісса повністю пронизане магічними звуками музичних інструментів. У музиканта вже є свій альбом, і зараз він старанно працює над другим.

Більше випусків програми Future UA на телеканалі UATV дивіться за посиланням.

Прямий ефір