В уряді Франції заявили, що базових прав Олега Сенцова у РФ не дотримались

Ситуацію режисера обговорюють, мобілізуючи весь дипломатичний апарат країни

uatv
10.07.2018

Фото Укрінформ-UATV

“Базових прав” українського режисера та політв’язня Олега Сенцова у Російській Федерації не дотрималися. Про це заявив офіційний представник уряду Франції Бенжамен Гріво перед приїздом до Санкт-Петербурга президента Франції Еммануеля Макрона на півфінальний матч ЧС Франція–Бельгія.

“Очевидно, що потрібно вести діалог. Ніколи не можна розривати зв’язки, контакти й відносини з іншими країнами. Мені здається, що у відвертому та безкомпромісному діалозі з владою іншої країни ми можемо визнати, що, очевидно, базові права на захист (у справі Сенцова) не було дотримано. Умови утримання пана Сенцова відомі, він почав голодування у травні. Його ситуація обговорюється, звичайно, на рівні глав держав, за мобілізації наших НКО та всього нашого дипломатичного апарату”, – передає його слова УНН.

На зауваження журналіста про те, що всі докладені досі зусилля й заклики були марними та не вплинули на позицію російського президента, офіційний представник уряду сказав, що Путіна “взагалі мало що хвилює”.

Олега Сенцова було затримано російськими силовиками в Криму 11 травня 2014 року. Його звинувачували у нібито підготовці терактів на півострові під час окупації Росією. Пізніше політв’язневі пред’явили звинувачення у зберіганні зброї та вибухівки. 14 травня 2018 року український режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він вимагає звільнити 64-х українських політв’язнів, але себе в список не вніс.

Нещодавно вперше за 4 роки він зустрівся із двоюрідною сестрою.

Джерело УНН
дата 10.07.2018
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV