В Україну не пустили угорського чиновника, – МЗС

uatv
24.11.2020
Фото Укрінформ

Уповноваженому уряду Угорщини з питань співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю Іштвану Грежі сьогодні відмовили у в’їзді на територію України через чинну заборону. 

Про це йдеться в коментарі речника МЗС, опублікованому на сайті відомства.

Рішення про заборону в’їзду громадянам іноземних держав ухвалюється відповідно до чинного у правовому полі України порядку. Однією з підстав для цього є встановлення фактів порушення іноземцем законодавства нашої країни.

Зазначається, що у випадку із Грежею мали місце зафіксовані у публічному просторі факти порушення положень Виборчого кодексу, що забороняють іноземцям вдаватися до агітації за одну з політичних сил в Україні – учасника виборчого процесу.  

Читайте також: Втручання у місцеві вибори в Україні: МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини

“Ухвалене рішення не стосується сфери міждержавних відносин. Заборона в’їзду пов’язана виключно з діями конкретного громадянина, в яких містяться ознаки правопорушення. Відповідно до встановленого порядку, рішення про заборону в’їзду оголошується іноземцю в пункті пропуску через державний кордон України. Законодавством не передбачена можливість заздалегідь інформувати іноземця про ухвалене рішення щодо заборони йому в’їзду на територію Української держави”, – йдеться в коментарі.

Нагадаємо, що Україна заборонила в’їзд двом високопосадовцям з Угорщини через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах 25 жовтня. Петер Сійярто назвав це “недружнім кроком”.

Джерело UATV
дата 24.11.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×