В Судані заблокували соцмережі, аби зупинити протести

uatv
03.01.2019
Фото unn.com.ua

Влада Судану відрізала населенню доступ до найбільших світових соціальних мереж – Twitter, Facebook та WhatsApp, аби зупинити поширення країною протестів.

Про це із посиланням на дані численних користувачів та недержавні організації пише Reuters, передає Укрінформ.

Користувачі трьох основних провайдерів телекомунікаційних послуг: Zain, MTN і Sudani – сказали, що доступ до Twitter, Facebook і WhatsApp можливий лише за умов використання віртуальної приватної мережі (VPN).

Відповідну інформацію підтвердили і в неурядовій організації NetBlocks, яка бореться за цифрові права.

Влада Судану наразі не підтвердила запровадження обмежень. Проте про такі наміри два тижні тому заявляв голова Служби безпеки та розвідки Судану Салах Абдалах.

Нагадаємо, що 19 грудня 2018 року в деяких містах Судану  розпочалися протести через високі ціни на хліб, високу вартість життя і погіршення стану країни на всіх рівнях. Місцева влада впевнена, що протести носять штучний характер, а в їхній організації підозрюють зовнішні сили, зокрема Ізраїль. 

Президент Судану Омар аль-Башир пообіцяв провести масштабні економічні реформи на тлі масових акцій протесту, що охопили країну. За офіційними даними, під час безладів загинули вісім людей. Опозиція у Судані заявляє про 22 загиблих.

Джерело Укрінформ
дата 03.01.2019
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×