В Іраку археологи розкопали палац віком 3400 років (ФОТО, ВІДЕО)

Фото з сайта uni-tuebingen.de

На території пересохлого водосховища Курдистану в Іраку виявили залишки палацу, збудованого 3400 років тому.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на The History Blog.

Тривалий час руїни були сховані під водами річки Тигр у водосховищі Мосул. Проте нещодавно рівень води сильно впав внаслідок засухи. Після цього археологи з німецького Університету Тюбінгена й Організації археології Курдистану (KAO) у співпраці з Управлінням старожитностей Духок зайнялися розкопками.

Про те, що у цій місцевості колись розташовувалося місто імперії Міттані, вченим було відомо і раніше, адже у 2010 році вода тимчасово відступила, що дозволило знайти низку артефактів. Саме тоді до рук науковців потрапили клинописна табличка Міттані та фрагменти червоних і синіх настінних розписів.

Засуха надала можливість команді археологів вперше розкопати регіон Кемун.

За словами Івани Пуліж з Тюбінгенського інституту стародавніх близькосхідних досліджень (IANES), науковці знайшли ретельно спроектовану будівлю з масивними внутрішніми цегляними стінами, товщина яких складає до двох метрів.

“Ми також знайшли залишки настінних розписів яскравих відтінків червоного і синього. У другому тисячолітті до н. е. фрески були, ймовірно, характерною рисою палаців на Стародавньому Близькому Сході, але ми рідко знаходимо їх такими, що збереглися. Тому відкриття настінних розписів тут – це археологічна сенсація”, – зазначила Івана Пуліж.

Всередині палацу збереглася низка кімнат. Вісім із них уже вдалося частково розкопати.

Десять знайдених клинописних табличок держави Міттані зараз вивчає і перекладає філолог доктор Бетіна Файст у Гейдельберзі.

Нагадаємо, біля берегів Кіпру знайшли затонулий давньоримський корабель з амфорами.

Прямий ефір