Уряд назвав основні видатки в проєкті бюджету-2020 (ІНФОГРАФІКА)

uatv
05.11.2019

Інфографіка КМУ

Сьогодні, 5 листопада, прем’єрміністр України Олексій Гончарук презентував проєкт головного фінансового документа на 2020 рік, інформує UATV.

“Проєкт бюджету-2020, який ми підготували до другого читання – це бюджет розвитку та безпеки людей”, – наголосив очільник уряду.

Прем’єрміністр також акцентував, що формування дохідної частини державного бюджету вперше відбувається без підвищення податків, але зі скороченням дефіциту, щоб зменшувати боргове навантаження на країну та громадян.

Серед найголовніших видатків до другого читання у парламенті уряд 
передбачив наступні.

МЕДИЦИНА. Екстрена медицина отримає рекордне фінансування:  470 карет “швидкої допомоги” та 25 нових центрів екстреної допомоги. Крім того, держава компенсуватиме вартість пологів, лікування інсульту/інфаркту.

“Ми продовжуємо програму “Доступні ліки” та збільшуємо фінансування на лікування українців за кордоном”, – уточнив прем’рміністр.

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. У проєкт заклали кошти на субсидії та пенсії з урахуванням індексації. “Ми збільшуємо щомісячні виплати кожному пенсіонеру старше 80 років на 670 грн”, – сказав Гончарук.

БЕЗПЕКА та ОБОРОНА. Проєкт бюджету на 2020 рік для безпеки та оборони стане найбільшим за часів незалежності України. Виділяється 5,45% від прогнозованого ВВП, а це 245,8 млдр грн, із яких 136 млрд грн – на оборону. У пріоритеті – закупівля озброєння та військової техніки – 9 млрд грн (у 2019-му це було 3 млрд грн) , ще 2,4 млрд грн піде на виробництво боєприпасів.

ОСВІТА. “Дітям, які навчаються в селах, важко конкурувати з однолітками з міст, – наголосив глава уряду. – Ми максимально нівелюємо цю різницю за рік. Також ми підписали меморандум із мобільними операторами, щоб в сільських школах був інтернет”.

Програма “Нова українська школа” продовжується. Вперше держава виділить окремий бюджет на програму “Спроможна школа для кращих результатів”.

Для кожного молодого вчителя вводиться щорічна грошова підтримка у розмірі 21 тис. грн

ІНФРАСТРУКТУРА. Уряд заклав рекордні 73,7 млрд на розвиток цієї галузі. Це ремонт та реконструкція доріг, аеропортів, безпека дорожнього руху. Передбачені видатки із загального фонду на аеропорти та мости.

МВС. На наступний рік заплановане збільшення фінансування безпеки на 11,8%. Загальний бюджет – 93 млрд грн. Частина, за словами Гончарука,  піде на заохочення кваліфікаційних кадрів у Міністерство внутрішніх справ.

Передбачені підвищення зарплат для працівників Нацполіції на – 10%, Державної прикордонної служби – на 15%, Держслужби з надзвичайних ситуацій – на 14%, Державної міграційної служби – на 6%.

КРЕАТИВНІ ІНДУСТРІЇ ТА КУЛЬТУРА. “Ми хочемо, щоб українці були мобільними, щоб вони побачили різні куточки України”, – прокоментував Олексій Гончарук.

На креативні індустрії та розвиток культури уряд заклав на 23% більше, ніж у 2019 році – 5,1 млрд грн.

Вперше закладена програма мобільності молоді – 500 млн грн. А ще вперше передбачені кошти на розкриття туристичного потенціалу – 240 млн грн

Нагадаємо, на обслуговування держборгу у 2020 році спрямують 141 млрд грн

Джерело
дата05.11.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×