Український фермер поділився секретами приготування козячого сиру (ВІДЕО)

Скрін із відео

Олександр Бабін – інженер лісового господарства та аграрний менеджер. Довгий час працював у міжнародній компанії, але в один момент вирішив змінити вид діяльності, оскільки захотів створити щось своє. Вибір зробив на користь фермерства, оскільки впевнений, що це саме той напрям, де можна реалізувати таку мету.

Свою справу Олександр Бабін почав із того, що завів двох кіз.

“Вони давали неймовірно смачне молоко, це переконало мене в тому, що варто збільшити стадо. Тоді я планував просто продавати молоко, – згадує він. – У 2013 році я запросив до себе волонтера зі Швейцарії, сировара з тридцятирічним стажем. Він багато чому навчив мене, дав основи теорії сироваріння, привіз багато літератури”.

Так, починаючи з малого, український фермер освоїв нову для себе справу. Він переконаний: зварити сир просто дотримуючись технології – неможливо. Сир потрібно відчувати.

Зараз Олександр разом зі своєю дружиною виготовляють напівтвердий Шеврет трьох термінів визрівання: молодий (3 місяці), середній (6 місяців) і старий (рік). Цей термін безпосередньо впливає на смакові якості продукту.

“Також ми готуємо м’який сир з білою пліснявою – Бруно, а ще Капріно – сир із біло-сірою пліснявою. Вони визрівають від півтора до двох місяців, мають грибний смак, – розповів фермер. – Фреш-сир Боулінг не визріває. Його фасують в баночку у вигляді кульок і заливають соняшниковою олією. Він представлений у чотирьох видах: класичний, з в’яленими помідорами, з часником і зі спеціями”.

Фермі Олександра Бабіна вже понад 10 років. Сьогодні на ній тримають 180 дійних кіз.

Тут розводять зааненську породу – найпопулярнішу в світі. За словами фахівців, ці кози найбільші та дають найбільше молока.

Олександр Бабін вважає, що в козівництві немає канонів чи певних правил.

“Кожен фермер бачить свій бізнес по-своєму і по-своєму його веде. Це навіть творчість”, – говорить він.

Також фермерське господарство, крім сирів, виробляє мило з козячого масла, якому немає аналогів у світі. За словами Анни Бабіної, до них уже надходили замовлення на це мило з-за кордону.

“Цей продукт повинен залишитися у нас в Україні та принести користь вдома”, – переконана вона.

Головну “місію” свого фермерського господарства Олександр Бабін бачить у тому, щоб дати можливість нашим людям насолоджуватися натуральною та корисною продукцією.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір