Україна попросила міжнародних партнерів ввести санкції проти портів РФ

Такі міри пропонують вжити через блокування Росією Азовського моря

uatv
10.08.2018

Фото з сайта mtot.gov.ua

Україна звернулася до європейських та американських партнерів з проханням, щоб вони ввели санкції на російські морські порти через дії РФ у Азовському морі.

Про це заявив в ефірі одного з українських телеканалів міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає УНН.

“Ми звертаємося до європейських та американських партнерів, щоб вони наклали відповідні санкції не лише на компанії, юридичних та фізичних осіб РФ, але і на російські морські порти, хоча б у Чорноморському басейні“, – повідомив Володимир Омелян.

За його словами, блокування Росією Азовського моря призвело до значних збитків для портів Маріуполя і Бердянська. Так, падіння вантажопотоку по Маріуполю снизилося на 10% за це півріччя, по Бердянську – 16%.

Нагадаємо, з 29 квітня і до 10 липня цього року РФ затримала для огляду 93 судна, які прямували в порти України в Азовському морі через Керченську протоку, незалежно від прапора. Через це Мінінфраструктури заявило, що планує ініціювати перед Міністерством закордонних справ України питання щодо звернення дипломатами до МЗС РФ з протестом стосовно дій спеціальних підрозділів Росії. Крім цього, проситиме порушити питання, пов’язані з організацією спільного використання Азовського моря та регламентації правил плавання. Станом на 16 липня кількість незаконно затриманих Росією для огляду суден становила вже 148 одиниць.

Як повідомив глава РНБО Олександр Турчинов, військово-політичне керівництво РФ розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії.

Джерело УНН
дата 10.08.2018
категорії Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV