Україна має сформувати свій незалежний видавничий ринок, – Мартинов

Фото UATV

Уже кілька років поспіль Українська держава намагається підтримувати національну видавничу справу. Був створений Український інститут книги і Український культурний фонд. Крім того, держава ввела нульовий ПДВ на книги.

Про це розповів в студії UATV Антон Мартинов, координатор напряму “Книги і видавнича індустрія” Офісу розробки стратегії гуманітарної політики при Міністерстві культури, молоді та спорту України.

“У 2014 році в Україні видавалося близько 70 млн книг на всіх мовах, а вже в 2018 році було видано 38 млн 100 тис. лише україномовних книг. Це дуже хороша динаміка всього за 5 років. Це стало можливим завдяки активізації громадянського суспільства, яке створило запит на українську книгу. Також був створений Український інститут книги і Український культурний фонд. Це був сигнал для ринку, що вони можуть розвиватися”, – розповів гість студії.

За його словами, Україна має формувати свій незалежний видавничий ринок. Іншого варіанту немає. Держава, з одного боку, підтримуватиме паперові книги, закуповуючи їх для бібліотечних фондів, і в той же час буде проводити діджіталізацію, щоб люди, які хочуть читати в електронній формі, могли собі це дозволити.

Зараз Україні не вистачає майданчика для електронних книг. Необхідно його створити.

“Крім того, потрібно розуміти, що ціни на книги будуть рости, тому що тиражі падають. Книги будуть дорожчати швидше, ніж буде зростати ВВП і зарплати. Тому нам необхідно забезпечити вільний доступ до бібліотек, до нової літератури, яку видають українські видавці. Держава повинна закуповувати книги. Адже лише 60-70% українців мають доступ до інтернету”, – пояснив координатор.

Детальніше про книговидавництво в Україні дивіться в повному інтерв’ю з Антоном Мартиновим в програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Соломія Луковецька, UATV

Прямий ефір