Зустріч Європейської політичної спільноти у Празі стала демонстрацією єдності ЄС, — політолог

Тарас Семенюк. Фото: ukrinform.ua

Празька зустріч Європейської політичної спільноти стала демонстрацією єдності Європейського Союзу. Про це сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, експерт аналітичного центру Kyivstratpro Тарас Семенюк.

Він зазначив, що це справді політичні збори, які не мають якогось практичного сенсу.

“Я думаю, так, ми навряд чи побачимо практичні кроки після цього саміту. Це демонстрація єдності Європейського Союзу. Чому? Тому що зараз дуже багато говорять, і Росія працює на те, щоб розколоти єдність у Європейському Союзі через відставки уряду в деяких ключових країнах. Ми бачили, в Італії змінився уряд, до влади прийшли такі праворадикальні партії. І на тлі цього, звичайно, демонстрація ось цієї єдності — це дуже добрий сигнал того, що Європа не розколюється”, — сказав Семенюк.

Політолог окремо наголосив на важливості виступу президента України Володимира Зеленського на зустрічі лідерів Європейської політичної спільноти. Українська тема залишається ключовою на порядку денному ЄС.

“Це зараз дуже важливо, що Україна інтегрується в ці суспільства. Усі розуміють, що без України безпека Європи у майбутньому буде під сумнівом”, — вважає Семенюк.

Він зазначив, що саміт було зібрано дуже швидко, тоді як раніше Європейський Союз реагував надто повільно.

“Зараз вони з коліс фактично зібрали цей саміт, понад 40 представництв приїхало. Тому дуже важливо, що Європейський Союз починає працювати, як починає набирати свою практичну динаміку. Це реакція на події. Це реакція на те, що відбувається в Європі, це реакція на війну, тому що війна прискорює багато процесів”, — сказав політолог.

Читайте також: Росія та Білорусь не беруть участі у створенні майбутнього Європи: ініціативу Європейського політичного співтовариства обговорюємо з експертами

Нагадаємо, саміт лідерів Європейського Союзу, що відбувся у Празі 6-7 жовтня, дав старт Європейській політичній спільноті — платформі для дискусій у розширеному форматі.

Ідея запуску Європейської політичної спільноти належить президенту Франції Еммануелю Макрону. Під час першої зустрічі платформа зібрала лідерів 44-х країн європейського континенту.

Прямий ефір