ЗСУ зупинили росіян поблизу Авдіївки — подробиці від офіцера 59-ї ОМПБр

Український військовослужбовець. Фото: gettyimages.com

Активне просування російських військ після окупації ними міста Авдіївка Донецької області на цьому напрямку зупинено. Вони завдають ударів у районах населених пунктів Бердичі, Тоненьке, Первомайське, Невельське, сподіваючись прорвати тут фронт і вийти на оперативний простір у напрямку Покровська. Про це сьогодні, 2 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів майор, офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади (ОМПБр) ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

Він наголосив, що дії Сил оборони України практично не залишають окупантам шансів реалізувати це завдання. Росіяни зазнають великих втрат.

“Хоч би як їх багато не було, їх вбивають щодня, щоночі. Тільки за останню добу на напрямку оборони нашої бригади було 10 штурмових ударів, спроб штурму, і всі були невдалими. І все це обертається смертями та пораненнями. Будь-яку їхню техніку, яка з’являється на полі бою, попри те, що звідусіль звучить про снарядний голод, ми знищуємо. Колісна техніка, гусенична техніка — не має значення”, — сказав офіцер.

Він також зазначив, що в окупаційних військах зростає кількість випадків дезертирства.

“За перехопленням, які ми чуємо вже кілька днів, ззаду штурмових груп, що наступають, стоять загороджувальні загони, які конкретно виловлюють своїх: той втік, ті двоє втекли тощо. Це абсолютно зафіксований факт, і цього теж приховати не можна”, — коментує військовий.

Водночас, за його словами, до окупаційних підрозділів регулярно надходить поповнення у вигляді мобілізованих.

Також Цеховський повідомив, що після активного знищення Силами оборони російських літаків, поблизу Авдіївки поменшало використання керованих авіаційних бомб. Під час штурмів міста росіяни за добу випускали до сотні таких бомб.

“Це дуже потужна зброя, яка завалювала людей у підвалах… Сьогодні ми перебуваємо на оперативному просторі. Лінію фронту більш-менш вирівняли, і ми можемо відчувати лікоть товариша праворуч і ліворуч від своїх сусідів та виконувати свою роботу. Попри те, що сама Авдіївка, звичайно, це був укріпрайон, фортеця. Але наскільки ми знаємо, у XX столітті Брестська фортеця, хоч би яка вона була сильна, все одно впала під натиском, коли її оточили. Тримати її сенсу не було жодного”, — сказав Сергій Цехоцький.

Нагадаємо, протягом п’ятниці, 1 березня, на Авдіївському напрямку було відбито 24 атаки ворога біля населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Першотравневе та Невельське.

Прямий ефір