Зовнішня політика Росії: фатальні помилки Путіна та його команди (ВІДЕО)

Володимир Путін. Ілюстративне фото: svoboda.org

“Захід поставив за мету — змістити Росію з політичної карти” — таке основне гасло зовнішньої політики Кремля. Сьогодні Путін та його соратники експлуатують у своїх висловлюваннях три теми. Перша — конфлікт Росії із Заходом має непереборний метафізичний характер. Друга — Захід стравлює Росію та Україну та несе за це відповідальність. І третє — сам собою Захід управляється якимись глобальними корпораціями, зацікавленими у війні, інформує FREEДОМ.

“Зрозуміло, це не відповідає жодній реальності. Захід ніколи не ставив собі за мету знищити Росію. Можна сказати, що цілі були протилежні. Є багато претензій до країн Заходу, що вони надто довго позитивно співпрацювали з режимом Путіна, не тільки не прагнучи цього режиму демонтувати, а й поглиблюючи співпрацю з різних напрямків. І лише агресія Росії проти України зробила цю співпрацю далі неможливою”, — сказав політолог Олександр Морозов в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Колись впливова на міжнародній арені держава Росія перетворилася на ізгоя.

“Вона тепер порушила всі свої зв’язки із Заходом. Вона була частиною великої вісімки, частиною Ради Європи. Там велися переговори про великий договір між Європейським Союзом та РФ. Усе це зупинено. Часто про це в Росії кажуть, що якщо нас Європа не хоче такою, якою ми є, тоді ми звернемся до Азії. Але для Китаю Росія не потрібна, і Росія сама по собі хоче, мабуть, бути і розглядає сама себе як якийсь полюс у світовій політиці, але вона не дотягує. Економіка Росії менша за економіку Італії”, — каже кандидат історичних та політичних наук, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

У своєму новорічному виступі Путін заявив про так званий суверенітет Росії від колективного Заходу, що, в принципі, неможливо, упевнені експерти.

У Кремлі розуміють, що самі себе загнали до пастки, з токсичним режимом Путіна ніхто не хоче мати справу. Тому так важливо спробувати вкласти в голови росіян ідею так званої стабільності та незламності Росії.

Партнери України, особливо Вашингтон, за крок до визнання Росії державою-спонсором тероризму, частина європейських країн уже зробили це. У Конгресі США внесли законопроект, яким пропонують вигнати РФ із Ради Безпеки ООН. Адже її дії не мають нічого спільного з миролюбністю та дотриманням міжнародного права, що є обов’язковим для члена Організації Об’єднаних Націй.

Прямий ефір