Знищення техніки та живої сили росармії FPV-дронами на Донеччині — українські воїни показали свою роботу (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські воїни продовжують завдавати шкоди російським окупаційним військам за допомогою FPV-дронів-камікадзе. Такі дистанційні засоби ураження техніки та живої сили противника якісно доповнюють українську артилерію на лінії фронту. Як працюють підрозділи українських операторів дронів на Донеччині, бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Завданням дронів-камікадзе є вразити ціль безпосередньо собою, вони працюють не віддалено. Оператори направляють такий дрон або в люки бойової техніки ворога, або в бліндажі. Кажуть, так він завдає максимальної шкоди.

“Ми працюємо на різних дистанціях. Це може бути кілометр, може бути понад 10 км. Усе залежить від характеру цілі, від того, що нам потрібно вразити. Дрон може і понад 10 км полетіти”, — каже військовослужбовець 63-ї ОМБр ЗСУ з позивним “Пес”.

За словами бійців, для ефективної роботи дрон підіймають на висоту 30-40 метрів. Це не робить його непомітним, але через швидкість збити дрон-камікадзе практично нереально.

“Це швидкі дрони, але якщо ти добре вмієш літати, то ти можеш його стабілізувати і повільно, повільно залітати, і фактично коридорами можна літати”, — пояснив “Пес”.

Дальність польоту залежить від навантаження, тобто від ваги встановленого боєприпасу. Для завдання удару дроном-камікадзе використовують “бомбочки”. Наприклад, одна така важить 1 кг 300 гр, і вона здатна пробити 10-15 см броні.

“Боєприпаси, з якими ми працюємо, — кумулятивно-уламкові, для легкої броні, для звичайних БПМ і піхоти, є піхотні снаряди з великою кількістю уламків, і також снаряди від СПГ або РПГ”, — розповів український захисник.

Запускають дрони-камікадзе переважно вдень. Вони ефективно вражають рухомі цілі. Але основною перешкодою в роботі є російські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). За словами воїнів, їхніх різновидів багато — і переносні системи, і статичні на бойовій техніці.

“Є, до речі, особистий ворог, якого я ще, на жаль, не можу дістати. Але сьогодні мене вже потішили, і сказали, що, швидше за все, я вже дістану. Тому що коли до нього підлітаєш, він їде, я до нього підлітаю, і на відстані 150-200 метрів у мене відпадає абсолютно весь зв’язок”, — поділився військовослужбовець 63-ї ОМБр ЗСУ з позивним “Фізрук”.

Під час коригування управління FPV-дроном оператору допомагають VR-окуляри. “Фізрук” не один десяток годин навчався на симуляторі, перш ніж знищив свою першу віртуальну ціль. На реальному полі бою у нього є вже кілька важливих уражених цілей.

“Наразі найкраща моя ціль — це “Тигр” легкоброньований, легкоброньований автомобіль вартістю близько 500 тис. дол. [Дрон за 500 дол. зміг знищити “Тигра”]”, — сказав боєць.

Оператори FPV-дронів 63-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) кажуть, що завданням їхніх бойових вильотів є завдати максимальної шкоди техніці противника. Кожна успішно уражена ціль російських військ стає стимулом продовжувати виконувати свій обов’язок.

Читайте також: Атаки FPV-дронів: як працюють українські захисники поблизу Горлівки Донецької області (ВІДЕО)

Нагадаємо, як розповів співзасновник компанії DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко, українська армія успішно використовує дрони для порятунку життів своїх військовослужбовців, а також для досягнення військових цілей, зокрема — контролю над Чорноморською акваторією.

Прямий ефір