Знищення російської ППО в Криму — складова одного загального плану, — Плетенчук

Дмитро Плетенчук. Фото: suspilne.media

Уночі 10 червня Сили оборони України завдали успішних ударів по одному зенітному ракетному дивізіону С-400 росіян у районі Джанкоя, а також по двох ворожих зенітних ракетних комплексах С-300 біля Чорноморського та Євпаторії. Усе, що відбувається на окупованому півострові, як і в морі, є складовими одного загального плану. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 12 червня, сказав речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

Він нагадав, що такими комплексами росіяни намагаються прикривати свою військову інфраструктуру.

“До неї можна так само віднести, наприклад, і комплекси ПРО, які прикривали ці ж С-300, С-400. У будь-якому разі, якщо є мета цю військову інфраструктуру прорідити, то починати, звісно, треба з комплексів повітряної оборони ворога, які прикривають їх із повітря. Це така обопільно гостра тактика. Ми бачимо, що в Чорному морі фактично росіяни використовують тільки якраз повітряну складову, оскільки море для РФ закрите. Зважаючи на це, вони використовують повітряний простір для нанесення ударів — ракетних, бомбових, різних. Але водночас і в нас інших варіантів за фактом небагато. Тому зараз усе зводиться до таких обмінів повітряними ударами”, — сказав спікер.

Плетенчук наголосив, що Сили оборони завдають ударів у Криму винятково по військовій інфраструктурі.

“Як бачимо, росіянами не надано жодних фото, відеоматеріалів з цього приводу. Немає ударів по цивільних об’єктах, як би вони там не намагалися це показувати у своїх пропагандистських ЗМІ. На півострові уражають тільки військові об’єкти”, — сказав гість ефіру.

Усі дії Сил оборони України в Криму — частина єдиного плану, акцентував Плетенчук.

“Усе, що відбувається на півострові, як і в морі, є складовими одного загального плану. Зрозуміло, що бити просто для того, щоби бити кудись туди, враховуючи вартість боєприпасів та їхній дефіцит, ніхто не буде. Усе, що в Криму зникає з лиця землі, відбувається не просто так. Про це ми відкрито говорили і рік тому. Про те, що це відбуватиметься і надалі. І попереджали окупантів про те, що саме час покинути наш Крим. Але нас, звичайно, далеко не всі почули”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Вибивання систем ППО в Криму знижує навантаження на певні ділянки фронту, — Братчук

Нагадаємо, ЗСУ почали застосовувати нову тактику прориву бонових загороджень Чорноморського флоту Росії. В озері біля селища Чорноморське українські морські дрони вразили буксир Чорноморського флоту РФ, прорвавши загородження. Тим часом Кримський (Керченський) міст росіяни намагаються захистити баржами. 

Прямий ефір