Живуть в укритті та готують на багатті — ситуація у прифронтовій Авдіївці

Скрiншот вiдео UA

Сьогодні заїхати до Авдіївки небезпечно, для цього звичайно і волонтери, і місцева влада намагаються використовувати броньовану техніку, бо прямо при в’їзді можуть чекати сюрпризи російської армії. Окупанти, як завжди, хаотично завдають ударів по житловій інфраструктурі міста, тому убезпечити себе можна тільки так, інформує UA.

Перше, що привертає увагу — на вулицях немає людей. Більшість часу місцеві жителі перебувають в укриттях чи поруч із ними у дворах.

В одному з укриттів Авдіївки вже три місяці мешкає майже пів сотні людей — і діти, і дорослі. Тут облаштували місця для сну, для “гуманітарки” та запасів води.

“Готуємо зараз на багатті. Ми раніше в будинки ходили, а зараз уже газу немає, тож готувати доводиться тут”, — розповідає мешканка міста Олена.

На вулиці люди обладнали імпровізовану кухню, на якій готують переважно чоловіки. Через часті обстріли російськими військами багато хто просто бояться виходити.

“Я не виходжу на вулицю, я боюся. Чоловіки здебільшого виходять. Є й сміливі жінки, які також залишають укриття”, — каже місцева мешканка Софія.

Не забувають жителі Авдіївки й про свійських тварин — для них на багатті теж готують їжу, потім розносять по домівках.

“Дві собачки треба годувати. Вони будинок охороняють. Квартира в мами згоріла, може будинок хоч залишиться цілий”, — каже місцевий мешканець, який долає 3 км, щоби годувати собак.

Деякі з мирних жителів ховатися в укритті не хочуть і мешкають у квартирах. Їжу та воду їм привозять, намагаються допомогти тримати зв’язок із близькими, для чого записують відеоповідомлення.

Волонтери допомагають людям похилого віку. Банкомати, аптеки та магазини в Авдіївці вже давно не працюють чи зруйновані внаслідок ракетних ударів. Найближчі — в сусідньому Покровську. Місцевим намагаються привозити усе звідти.

Учасник авдіївської громадської організації “Сила ідей” Олексій Савкевич вважає, що дуже складно три місяці людям жити в місті, йому їх шкода. Він виїжджає до Покровська, купує місцевим ліки, знімає гроші з банківських карток, закуповує балони з газом.

“Я ось коли виїжджаю, перемикаюся, а ті, хто тут постійно три місяці, їм дуже складно, мені їх шкода”, — каже Савкевич.

Знищених та згорілих квартир в Авдіївці — десятки. Частину житлового фонду міста зруйновано внаслідок обстрілів російської армії. Поки що, за попередніми даними, це понад 700 приватних та багатоповерхових будинків. Їх уже неможливо відновити. І якщо раніше тут жили та працювали 30 тис. осіб, то зараз у місті залишається менш як 3 тис. місцевих.

Читайте також:

Гайдай назвав умову, за якої українські військові швидко повернуть Сєвєродонецьк під повний контроль

Нова військова допомога Україні — огляд заяв

Прямий ефір