Жителі Башкортостану прагнуть повернути контроль над ресурсами республіки, — Латипова

ОМОН розганяє протестувальників у місті Баймак (Башкортостан), 17 січня 2024 року. Фото: gettyimages.com

Жителі Башкортостану прагнуть повернути контроль над грошима і ресурсами, що належать їхній республіці. Про це сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила татарська активістка, журналістка Лейла Латипова.

“З огляду на безпрецедентний масштаб репресій, говорити про будь-яке відділення зараз страшно. Думаю, що для людини, яка перебуває всередині республіки і все бачить, поки складно уявити, що ще щось почне навколо руйнуватися, звична картина світу”, — сказала вона. 

За її словами, у Башкортостані завжди було невдоволення тим, яку політику проводить так званий федеральний центр — Москва. 

“Це відкачування ресурсів, зокрема економічних. Адже Башкортостан — одна з найбагатших республік у складі Росії. Але водночас люди в ній живуть абсолютно неспівмірно з тим, що зберігається в надрах їхньої батьківщини. Так що, так, розмови про федералізацію були завжди, напевно, зараз їх більше”, — розповіла вона.

На її думку, лише референдум дасть змогу з’ясувати, чого бажають жителі республіки.

“Люди просто хочуть повернути те, що в них було. Насамперед, щоб були чесні вибори глави республіки і контроль над грошима і ресурсами, які в них є, — можливість самим визначати своє майбутнє”, — резюмувала Лейла Латипова.

Читайте також: Ситуація у Башкортостані: настрої людей після мітингів змінилися (ВІДЕО)

Прямий ефір