Росія демонстративно та показово перетворює Харків на Алеппо, — Грабський

Наслідки удару авіабомбою по Харкову. Фото: t.me/synegubov

Харків — це символ сучасної України, важливий індустріальний центр, де виробляється українське озброєння. Це науковий, інтелектуальний, культурний центр країни. Тому Росія демонстративно перетворює Харків на Алеппо, не маючи можливості захопити місто. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський. 

“Харків — це символ сучасної України, перша столиця. Харків — важливий індустріальний центр і місце, де виробляється досить велика кількість українського озброєння. Харків — дуже важливий науковий, інтелектуальний центр. Якщо взяти список найвідоміших, передових вищих навчальних закладів, знайдемо щонайменше, якщо я не помиляюся, чотири саме в Харкові”, — сказав Грабський. 

Він наголосив, що Харків — місто-мільйонник і дуже важливий культурний центр, тому ворог абсолютно свідомо перетворює його на Алеппо. 

“Я обрав для себе такий вислів, як “алеппізація” міста. Харків противник демонстративно перетворює на Алеппо, аби завдати саме показового терористичного удару, борючись із місцевими жителями. Чому я порівнюю? В Алеппо така ж ситуація була. Не маючи можливості захопити місто, російські карателі послідовно й постійно, щодня знищували його. Причому там ситуація виглядала таким чином, що противник показово знищував один квартал для демонстрації іншим, а потім переходив до наступного. Причому стирав квартали з лиця землі”, — зазначив експерт. 

Водночас він зауважив, що в Харкові таких жахливих наслідків, як в Алеппо, немає, оскільки українські військові чинять запеклий опір, а противник зазнає великих втрат. 

“Він боїться, банально боїться підлітати до міста. Але намагається дотягнутися всіма наявними в нього силами та засобами до міста, щоб, як вони кажуть, перетворити його на “санітарну зону”. Якщо перекласти це доступною, загальнолюдською мовою, то — знищити місто, перетворити на місце, недоступне для життя людей. Саме тому противник послідовно й методично завдає ударів. Усе, що ми можемо зробити, — завдавати ударів у відповідь. Бити по території противника, мінімізуючи можливості завдання терористичних ударів по Харкову. Я маю надію, що ми будемо посилювати тиск на противника, завдаючи таких ударів”, — резюмував Грабський.

Читайте також: Число жертв у Харкові зросло до семи — рятувальники ліквідовують наслідки російського удару (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, 23 травня російські окупанти завдали понад десять ракетних ударів по Харкову та передмістю. З території Бєлгородської області били ракетами С-300 і С-400.

Читайте також: Це терор проти української нації: у Харкові ліквідовують наслідки авіаудару (ВІДЕО)

Прямий ефір