Зброя для ЗСУ: Київ закликає союзників нарощувати постачання озброєння і боєприпасів — дайджест (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Україні потрібно більше зброї і в більш стислі терміни. Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс під час робочого візиту до української столиці обговорив зі своїм колегою Дмитром Кулебою європейську стратегію виробництва снарядів для Збройних сил України (ЗСУ), на яку Брюссель виділив 2 млрд євро. Київ закликає союзників нарощувати постачання озброєння і боєприпасів, повідомляє FREEДОМ.

Головним кроком у збільшенні обсягів військової допомоги Україні за останній тиждень можна назвати надання Словаччиною винищувачів МіГ-29. Вперше союзники надали Києву літаки. Це може прискорити постачання західних моделей, таких як F-16 та інші, що особливо важливо зараз — коли Україна накопичує ресурси для нового контрнаступу.

“Ситуація на сході України складна. Причина в нестачі боєприпасів. Ми очікуємо на боєприпаси від наших партнерів. Російські військові щодня використовують втричі більше боєприпасів, ніж наші захисники. Ми ще не можемо почати [контрнаступ]. Без танків, артилерії і HIMARS, ми не можемо відправити наших хоробрих солдатів на фронт”, — сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю японському виданню Yomiuri Shimbun.

Німеччина заявила про новий пакет військової допомоги. До нього увійшли інженерні машини Dachs, запчастини для танків “Леопард” і БМП “Мардер”, кулемети і снаряди. Однак деякі союзники Києва вважають, що у Німеччини є значно більші можливості військової підтримки України.

“Німеччина повинна посилати більше зброї, посилати більше боєприпасів і більше грошей Україні, тому що це найбагатша і найбільша країна ЄС на сьогодні. Підтримка була не такою великою, як повинна була бути. Я все ще закликаю їх до цього… Я не нападаю на них, просто кажу про очевидне”, — заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв’ю Politico.

Україна поповнює і посилює свої резерви сучасними зразками озброєння, тоді як Росія змушена знімати зі зберігання застарілі танки, навіть 70-річної давності. Чекати на допомогу Кремлю нема від кого. За словами президента США Джо Байдена, Китай утримався від передавання зброї Москві. А держсекретар Ентоні Блінкен під час виступу в Конгресі США заявив, що зупинка підтримки України матиме катастрофічні наслідки, тому Вашингтон не розглядає такий сценарій.

“Якщо говорити простими словами, допомога, яку ми надали Україні завдяки щедрості американських платників податків, була буквально різницею між життям і смертю, життям і смертю для окремих людей, життям і смертю для самої країни”, — наголосив Блінкен під час виступу в Конгресі США.

Тим часом у Європейському Союзі шукають способи закрити головну потребу ЗСУ — у снарядах. Так, прем’єр-міністр Польщі запропонував закуповувати їх у країн, що не входять до ЄС. Крім того, політик заявив, що Польща побудує нові лінії з виробництва боєприпасів. Тему снарядного голоду на засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів ЄС порушив і глава українського дипломатичного відомства.

“Найбільш пріоритетна потреба — це артилерійські боєприпаси. Йдеться не тільки про кількість, а й про швидкість постачання. Чим швидше ми отримаємо більше снарядів, тим більше життів буде збережено… Україна вітає ініціативу укласти Угоду про спільну закупівлю боєприпасів між низкою європейських держав та Європейським оборонним агентством. Розраховуємо на її якнайшвидшу імплементацію та оперативне постачання боєприпасів для ЗСУ. Це стратегічний крок, який наблизить перемогу”, — наголосив міністр закордонних справ України під час виступу на засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів ЄС.

На початку тижня Євросоюз остаточно затвердив стратегію спільної закупівлі та виробництва мільйона боєприпасів для української артилерії. На ініціативу виділили 2 млрд євро. Снаряди надходитимуть до України партіями протягом 12 місяців.

Читайте також: Мільйон снарядів за 12 місяців і 2 млрд євро — як працює ініціатива ЄС для України (ВІДЕО)

Прямий ефір