Завданням ПВК “Вагнер” є не вторгнення до Польщі і країн Балтії, — думка Алесіна

Олександр Алєсін. Фото: baj.by

Росія переслідує два завдання, тримаючи найманців приватної військової компанії “Вагнер” на території Білорусі. Таку думку сьогодні, 30 липня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив білоруський незалежний військовий аналітик Олександр Алесін.

“Я наполягаю на тому, що все-таки завданням ПВК “Вагнер” є не вторгнення до Польщі і не вторгнення до країн Балтії. Завданням є підтримання напруги на кордоні для того, щоб відвернути увагу Польщі, країн Заходу та України саме на польсько-білоруський кордон, для того, щоб провернути свої операції на основному фронті в Україні. І я думаю, що те, що президент Зеленський тримає великі резерви на українсько-білоруському кордоні, це грає на руку російським військам, які воюють на Донбасі”, — сказав він.

Так, аналітик вважає, що однією з цілей є саме створення напруженості з тим, щоб відволікти великі резерви, коли триває вирішальна битва, контрнаступ української армії.

Друге завдання Росії, на думку Алесіна, було зберегти групу “Вагнер” після того, як вона вчинила злочин — заколот на чолі з Євгеном Пригожиним.

“З точки зору юридичної — це незаконне збройне формування, яке підлягає знищенню, а його члени — суду. І відправлення на територію Білорусі зберігає для Росії цю групу для того, щоб Росія могла, як і раніше, боротися за вплив у країнах Африки. Ми пам’ятаємо, що нещодавно завершився форум Росія – Африка, і там знімок навіть опублікували, де Пригожин у холі готелю сфотографувався з одним із високопосадовців з Африки”, — каже він.

Тому аналітик не виключає, що стоїть двоєдине завдання.

“Це — створення напруженості в нашому регіоні. І друге — збереження і підтримання боєздатності самої групи “Вагнер”, бо тільки в Білорусі вона може отримати важкі озброєння, отримати техніку, яку вона змушена була здати в Росії. Щодо найнебезпечнішого напрямку, я вважаю, що це західна Україна. Якщо Росія зробить спробу свого контрнаступу і захоче відволікти резерви з білорусько-українського кордону, то одразу ж у це ослаблене місце може проникнути група “Вагнер””, — резюмував Олександр Алесін.

https://www.youtube.com/watch?v=Nv0P3vAyE9U

Читайте також: “Відволікають від України”: експерти відповіли на запитання, навіщо Росія погрожує Польщі

Нагадаємо, на думку кандидата політичних наук, експерта-міжнародника Станіслава Желіховського, не варто очікувати прямого зіткнення РФ і НАТО. Кремль діятиме гібридними методами. Зокрема, Росія створює напругу біля кордонів західного світу.

Прямий ефір