Замість нових санкцій проти РФ Угорщина почала закуповувати ще більше російського газу — подробиці

Фото: zoda.gov.ua

Замість нових санкцій проти Росії Угорщина почала закуповувати ще більше російського газу. Це сталося після зустрічі міністрів закордонних справ двох країн Петера Сійярто та Сергія Лаврова у Москві наприкінці липня, повідомляє UA.

“Газпром” почав постачати до Угорщини додаткові обсяги газу з 12 серпня.

У вересні минулого року Росія та Угорщина підписали два довгострокові контракти на 15 років на щорічне транспортування 4,5 млрд кубометрів російського газу.

“Сьогодні в Європі існує проблема з постачанням енергії. Але уряд Угорщини навіть у цих умовах зобов’язаний гарантувати енергопостачання нашої країни, гарантувати, що всі угорці можуть приготувати собі їжу, мати вдома гарячу воду і, коли це буде потрібно, опалювати свої квартири”, — заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Більше того, до кінця серпня до Угорщини турецьким трубопроводом TurkStream щодня надходитиме понад 2,5 млн кубометрів газу додатково.

“Обов’язок уряду Угорщини — гарантувати безпечне постачання країни природним газом, і ми виконуємо цей обов’язок”, — написав державний секретар міністерства закордонних справ та торгівлі Угорщини Тамаш Менцер у Facebook.

Угорський політик повідомив, що за нинішнього енергетичного ринку неможливо купувати такі великі обсяги газу з інших альтернативних джерел. Наразі Угорщина веде переговори з Росією про додаткові постачання газу у вересні.

“Знаючи актуальну ситуацію на європейському ринку, стає ясно, що придбання такого великого обсягу газу неможливе без російських джерел”, — заявив Менцер у Facebook.

Поки західні країни намагаються ізолювати Росію за допомогою санкцій, Угорщина блокує їх, відкрито виступаючи проти них. Наприклад, ухвалення шостого пакету санкцій Євросоюзу було відкладено майже на місяць через Угорщину та інші залежні від російської сировини країни. Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пояснював це тим, що ембарго на російські енергоресурси підірве економіку країни, яка на 85% залежить від імпорту російського газу. Тому він наполягає на мирних переговорах між Росією та Україною.

“Необхідна нова стратегія, яка має бути зосереджена не на перемозі у війні, а на мирних переговорах та розробці доброї мирної пропозиції”, — вважає Орбан.

Експерти пояснюють, що за 12 років при владі Віктор Орбан інтегрував російський гібридний вплив у поняття “угорський національний інтерес”. Насамперед, йдеться про дешеві російські енергоресурси та сильну залежність від них.

“Інтереси Росії інтегровані в угорський національний інтерес. Тому, коли Віктор Орбан робить свої заяви, угорці сприймають це як захист їхніх інтересів. Може, це і так. Але водночас він просуває та захищає інтереси Кремля. Сьогодні Угорщина Віктора Орбана — це ідеальна Європа в уявленні Володимира Путіна. Європа, яка сильно залежить від російських енергоносіїв”, — зазначив директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський в ефірі 24 каналу.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Угорщина, як країна-член Євросоюзу, підтримує теплі відносини з Москвою, хоча 24 лютого Віктор Орбан засудив напад РФ на Україну. Будапешт продовжує виступати проти запровадження Євросоюзом антиросійських санкцій. І доки країни ЄС обмежують в’їзд росіян, угорський лоукостер Wizz Air відновлює польоти до Росії.

Нагадаємо, заступник голови Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках Ігор Романенко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів про нові стратегії та тактики ЗСУ, які вони реалізують у розв’язаній Росією війні.

“Не грати на руку Кремлю” — опозиційні ЗМІ Росії налагоджують роботу в еміграції

До Стамбула прибуло перше судно з пшеницею із України

Читайте також: Хлань прогнозує, що у найближчі два тижні розпочнеться деокупація Херсонщини

Прямий ефір