Україна реалізує нові стратегії та тактики: Романенко — про можливість нового “жесту доброї волі” від росіян

Україна реалізує нові стратегії та тактики під час розв’язаної Росією війни, проводиться мобільна оборона. Про це в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

“Ми завжди реалізуємо нові підходи у стратегії та тактиці. Вони близькі, виходячи з досвіду 2014 року і тепер уже майже піврічного досвіду ведення війни у цьому етапі, який полягає у тому, що ми проводимо мобільну оборону. Вона успішно була реалізована в операціях на півночі нашої держави, коли противник проводив свою першу стратегічну наступальну операцію. І цей бліцкриг завдяки таким діям сил оборони було провалено. Противник перегрупувався, при чому значної сили потенціал був зменшений у ході провалу та в ході дій у цій стратегічній операції оборонної для нас на півночі”, — сказав Романенко.

Він нагадав, що наразі окупаційні війська зосередилися на сході та півдні України, де відбуваються запеклі бої. Російська армія поки що має перевагу в техніці та в особовому складі, але ситуація потроху змінюється завдяки використанню озброєння, яке надходить ЗСУ від союзників України. Українські військові завдають ударів по логістичним шляхам забезпечення угруповань військ противника, по їх пунктах управління.

“Можливості HIMARS і MLRS, які поставили союзники, системи залпового вогню, сучасні, з можливістю завдання високоточних ударів. За цю добу знову було завдано удару по Антонівському мосту, що дозволило перехоплювати на окремих напрямках ініціативу Збройним силам, частинам і підрозділам Збройних сил. І це позначається на загальному стані справ. Хоча бої йдуть тяжкі”, — зазначив експерт.

За його словами, ймовірність “жесту доброї волі” росіян та їхнього відступу з Херсона досить висока. Війська РФ на цьому плацдармі вбачають ситуацію досить складною для себе, пояснив Романенко, адже все командування було переведено на лівий берег.

“У зв’язку з цим, звичайно, виникає питання. Це вже третій випадок нібито. Два нам відомі. З “гуманітарних спонукань” вони залишили північ, коли змушені були піти з областей на півночі держави. А також приклад із островом Зміїним. Я думаю, тут складається ситуація, яка може стати третім прикладом, і взагалі розвивати цю перспективу на подальше. Так чи інакше, рано чи пізно перемога буде за нами”, — переконаний Романенко.

Нагадаємо, російська політологиня Ольга Курносова в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA заявила, що якби протести в Росії не мали значення, влада РФ не вводила б таких репресій.

У Попасній ЗСУ ліквідували штаб ПВК Вагнера — Гайдай

Такого рівня радіаційної загрози не було навіть у часи холодної війни – Зеленський

Читайте також: Війна в Україні нагадує мені Грозний: інтерв’ю з координатором “Лікарів без кордонів” Крістофером Стоуксом

Прямий ефір