Законопроект про українську мову ВР ухвалила у першому читанні

Фото Укрінформ-UATV

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Відповідне рішення підтримав 261 депутат.

Про це повідомляє UATV.

Проект Закону спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. Також зазначається, що дія цього Закону не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

Документом передбачається створення Національної комісії зі стандартів державної мови та інституту Уповноваженого із захисту державної мови. Відповідно до законопроекту, перша з них буде опрацьовувати та утверджувати стандарти української мови як державної. Серед її завдань – збереження, розвиток і захист державної мови через встановлення стандартів і методів перевіряння рівня володіння державною мовою, який необхідний для набуття громадянства та зайняття визначених законами України посад.

“Прийняття цього Закону сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвитку української нації”, – зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, депутати продовжили особливий статус Донбасу. 245 народних обранців підтримали це рішення.

Прямий ефір