Закликаю всі європейські країни примножити зусилля, щоб Україна змогла дати відсіч Росії, — голова ПАРЄ

Теодорос Русопулос. Фото: coe.int

Україна потребує підтримки союзників не лише на словах. Про це сьогодні, 15 квітня, відкриваючи весняну сесію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), заявив голова ПАРЄ Теодорос Русопулос, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що порядок денний весняної сесії дуже насичений, і ключова тема — Україна і протидія російській агресії.

“Агресивна війна в Україні, яка продовжує щодня приносити смерть і страждання її народу, безсумнівно, залишатиметься головним питанням нашого порядку денного. Україна вже третій рік мужньо бореться проти жорстокої російської агресії, яка останніми тижнями все частіше націлена на критично важливі об’єкти цивільної інфраструктури — нехтуючи міжнародним правом”, — наголосив Русопулос.

Він акцентував, що Україна потребує підтримки “не тільки на словах”.

“Зараз вона потребує зброї, яка дасть їй змогу продовжувати захищати себе, захищати всіх нас і захищати найфундаментальніше право, закріплене в Європейській конвенції з прав людини, — право людей на життя. Україна веде цю війну не тільки за власну свободу і суверенітет, а й за свободу всіх нас. Вона бореться за цінності прав людини, демократії та верховенства права, які є базою і гордістю нашого Європейського континенту”, — продовжив голова ПАРЄ.

Русопулос закликав країни Євросоюзу посилити підтримку України.

“У цей критичний момент ми не повинні вагатися в підтримці України. Я закликаю всі європейські країни помножити свої зусилля, щоб дозволити Україні дати відсіч Росії, відновити контроль над своїми незаконно окупованими територіями та відновити мир, заснований на справедливості”, — заявив він.

Відкриваючи сесію ПАРЄ, Русопулос закликав вшанувати хвилиною мовчання всіх жертв російської агресії проти України.

“Я молюся за те, щоб в Україну повернувся мир. Але не просто мир, а мир, заснований на справедливості”, — сказав глава ПАРЄ.

Він повідомив, що завтра, 15 квітня, розглядатимуть перше важливе питання щодо України — відновлення країни з використанням, зокрема, заморожених держактивів РФ.

Русопулос нагадав, що Російську Федерацію було виключено з ПАРЄ.

“Але, повірте, вона все ще чує наш голос. Диктатори і тирани повинні знати, що їхні дії не залишаться безкарними. Вони повинні знати, що вони будуть притягнуті до відповідальності за всі свої злочини та правопорушення. Вони повинні знати, що вони ніколи не зможуть зруйнувати наші цінності, і що міжнародний порядок, заснований на їхніх правилах, ніколи не переможе”, — резюмував Теодорос Русопулос.

Читайте також: Відновлення України коштом заморожених активів РФ — на порядку денному ПАРЄ: головне

Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ відбувається у Страсбурзі (Франція) з 15 по 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. Так, 16 квітня за участю голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука парламентарії розглянуть резолюцію про відновлення України, зокрема пропозицію використовувати для цього заморожені держактиви Росії. 17 квітня відбудуться дебати щодо необхідності протидіяти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні з демократією. А 18 квітня на порядку денному — резолюція “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.

Прямий ефір