Відновлення України коштом заморожених активів РФ — на порядку денному ПАРЄ: головне

Ілюстративне фото: minfin.com.ua

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на весняній сесії обговорить підтримку відновлення України. Зокрема — пропозицію використовувати для цієї мети заморожені державні активи Росії. Голосування за відповідну резолюцію за участю голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука заплановано на вівторок, 16 квітня, повідомляє FREEДОМ.

Проєктом резолюції Комітету з політичних питань ПАРЄ пропонується повне переведення заморожених російських державних активів — а це приблизно 300 млрд дол. США — на відновлення України. Адже збитки від російської агресії вже перевищили цю суму.

Комітет рекомендував створити “міжнародний компенсаційний механізм” під егідою Ради Європи, що включає міжнародний трастовий фонд, до якого мають бути поміщені російські активи, та “неупереджений та ефективний” міжнародний фонд. Крім того, має працювати Комісія з претензій, яка діє відповідно до визнаних судових норм, для розгляду претензій, пред’явлених Україною та іншими суб’єктами, які постраждали від агресії.

Комітет закликає як держави-члени Ради Європи, так і країни, які не входять до її складу, але володіють російськими активами, “активно співпрацювати” у їх передачі такому механізму.

“Згідно з міжнародним правом, держави мають повноваження приймати контрзаходи проти держави, яка серйозно порушила міжнародне право. Зараз настав час для держав-членів Ради Європи перейти від санкцій до контрзаходів”, — заявив комітет, додавши, що легітимність таких контрзаходів залишається “безперечною”.

Зазначається, що Рада Європи вже “проклала шлях” у цьому напрямку, висловивши свою солідарність із Україною та її народом, виключивши Росію з-поміж своїх членів та створивши Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України.

Такі кроки, як робить висновок комітет, мають потрійну мету: зміцнити Україну, забезпечити відповідальність Росії та стримати майбутню агресію.

Нагадаємо, сьогодні, 15 квітня, у Страсбурзі (Франція) розпочинає роботу весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Тема України та протидії російській агресії — ключова.

Прямий ефір