Закінчити війну без участі України неможливо, — Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Ключовим кроком до справедливого завершення війни Росії проти України є тристоронні переговори за участі України, США та Росії. Європа у свою чергу також прагне мати власний голос у цьому процесі. Про це сьогодні, 7 лютого, під час спілкування з журналістами повідомив президент України Володимр Зеленський, інформує FREEДOM.

“Ми з вами хочемо, щоб війна закінчилась, і не на користь агресора. Тому перший крок — щоб ніхто не закінчував цю війну на двосторонній зустрічі без України. На мій погляд, це найголовніше. Двостороння зустріч — я маю на увазі Америку і Росію. Тобто не можна без нас закінчити цю війну. Тристороння зустріч — це точно справедлива та надійна історія. Тристороння, тому що є модератор. Зараз це США. Ми хотіли б, щоб це були США і Європа. Ми постійно на цьому наголошуємо, захищаємо інтерес також і Європи, але отримуємо сигнал, що на сьогодні ми говоримо про зустріч Україна–Америка–Росія”, — зазначив він.

Що ж стосується Європи, то її позиція на сьогодні така: вона б хотіла, щоб та чи інша держава, або той чи інший європейський лідер, який шукає новий майданчик для діалогу з РФ, представляв інтереси всієї Європи, зазначив Володимир Зеленський.

“Я думаю, тут секретів немає. [Президент Франції] Еммануель Макрон шукає альтернативний діалог з Росією. Він про це сказав і публічно, і не публічно: ми всі хочемо закінчити цю війну. Він вважає, що Європа має брати участь у процесі закінчення війни і мати свій голос”, — резюмував президент України.

Читайте також: США запропонували Україні та РФ завершити війну до початку літа: про підсумки переговорів в Абу-Дабі повідомив Зеленський

Нагадаємо, як розповів президент України Володимир Зеленський, глава Білого дому Дональд Трамп може вести прямий діалог з російським диктатором Путіним про майбутнє українського Донбасу.

Прямий ефір