Західні компанії зацікавлені у відкритті оборонних підприємств в Україні — розбір

Валерій Рябих. Скріншот: uatv.ua

Процес відкриття західних оборонних підприємств в Україні є взаємовигідним. Доходи від діяльності цих підприємств надходять і країні, що відкрила філію на території України, і самій Україні. Про це сьогодні, 28 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.

“Україна отримує фінансові інвестиції в розвиток власного оборонного виробництва, і, звичайно ж, у такий спосіб ми можемо отримати сучасні технології виробництва номенклатури необхідних озброєнь і боєприпасів. І концерт Rheinmetall є показовим і лідером серед приватного збройового бізнесу в світі, який першим заявляв про готовність увійти в Україну і розвивати оборонне виробництво, і на практиці показує ці дії”, — зауважив він.

Рябих додав, що Rheinmetall також переслідує свої власні цілі.

“За підсумками минулого року концерн Rheinmetall заробив 7,3 млрд дол. Частку України в майбутньому бачать у районі 2-3 млрд євро. Це показує інвестиційну привабливість України для приватного бізнесу”, — сказав експерт.

За його словами, Rheinmetall є показовою, але не єдиною компанією, яка готова зайти на український ринок для виробництва зброї.

“Підвищується активність країн, які хочуть розвивати співпрацю у сфері оборонного виробництва. До числа тих країн, які перші входять у збройове виробництво, входять ті країни, які й підтримують чеську ініціативу. 21 березня в Україні було підписано п’ять документів про співпрацю між оборонними підприємствами України та Нідерландів”, — повідомив Рябих.

Він уточнив, що Нідерланди співпрацюватимуть з Україною у сферах штучного інтелекту, роботизованої техніки.

“Через кілька днів також відбувся черговий захід у межах оборонно-промислової конференції DFNC1, яка проводиться з вересня минулого року в Україні. Цього разу захід стосувався розвитку оборонного співробітництва між Данією та Україною. У ньому взяли участь з обох сторін 99 підприємств, з них 34 данських, 63 українських. Захід було організовано за підтримки Міністерства оборони Данії. Тож європейські країни виявляють активний інтерес до розвитку оборонно-промислового співробітництва”, — розповів військовий експерт.

Читайте також: Допомога союзників і нарощування обсягів власного виробництва: Україна посилює ВПК — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір