За сценарієм війни Росії проти України — масштабні навчання НАТО проводять на сході Польщі (ВІДЕО)

Навчання Dragon 24. Фото: nato.int

На сході Польщі 20 тисяч військових із дев’яти країн НАТО проводять навчання під назвою Dragon- 24 (“Дракон-24”). За участю танків відпрацьовують захист від можливого нападу Росії. Це перевірка військ союзників на сумісність та ефективність. Бійці відпрацьовують операції на землі, у повітрі, на морі, а також у кіберпросторі. І окрім військових НАТО, до навчань залучили навіть посадовців із місцевих адміністрацій, щоб точніше відтворити реальні події, повідомляє FREEДОМ.

Вуличні бої та захисні операції в окопах — навчання НАТО тепер проводять за сценарієм війни проти України російського агресора. До повномасштабного вторгнення РФ вважалося, що рити траншеї — пережиток минулого, а нові війни — це вже більше про сучасні технології. Але реальність виявилася іншою.

“Від початку війни проти України такі навчання стали значно серйознішими. Це стосується і командирів, і рядових солдатів. Тому що всі розуміють, що це головний елемент, що ми маємо бути готовими захищати нашу територію і територію наших союзників на східному фланзі”, — повідомив командир 35-го піхотного полку французької армії Філіппе.

Серед країн-учасниць цих навчань — США, Велика Британія, Литва і Туреччина. Польща не тільки стала полігоном для навчань, а й очолює їх. За сценарієм Росія вторглася на схід країни з двох боків — Калінінграда та Білорусі. Це свого роду тактичний іспит для НАТО — чи готовий Альянс відбивати напад у самому його зародку.

“Ми вступаємо в нову еру. Досі перебували в епосі низької інтенсивності. Співвідношення сил було на нашу користь. Але зараз ми бачимо, що почався новий етап. Тепер це не буде боротьба між сильним і слабким, а між сильним і сильним: з тими самими технологічними можливостями, такою самою інфраструктурою. Це те, що ми відчуваємо, коли тренуємося. І ми беремо до уваги все розмаїття загроз, що існують від 2022 року, а також за останні п’ять-шість років в інших частинах світу”, — сказав офіцер французької армії П’єр-Луї.

На навчаннях можна побачити добре знайомі українським військовим американські танки “Абрамс” і бойові машини “Бредлі”. А польська зенітна система ППО відстежує дрони. Також відпрацьовується несправність транспорту, щоб перевірити винахідливість екіпажу.

“Коли ми тренуємося в США, то робимо це тільки з іншими американськими підрозділами, а отже, знаємо обладнання. Воно дуже добре працює. Але коли ми приїжджаємо і тренуємося з різними партнерами, то маємо бути особливо креативними. Як говорити, як спілкуватися між собою, як використовувати їхнє оснащення разом із нашим, щоб досягти бажаного ефекту? Ми вивчаємо, як воюють інші держави і як ми всі разом можемо воювати краще, бути одним цілим”, — розповів командир піхотного батальйону армії США Кентон Комівес.

Одним з етапів навчань було перекидання військ через Віслу — це найбільша річка басейну Балтійського моря і Польщі. Під прикриттям авіації техніку та людей доправляли плавучими мостами та машинами-амфібіями. А потім бійці здійснили 300 км марш-кидок. Гусенична та колісна бронетехніка на дорогах країни вже нікого не дивує.

“Ми не робили такий великий перехід бронетехніки від 1996 року, а зараз це відбувається серед багатонаціонального війська. Тому для нас це особливо цікаво. З погляду мого підрозділу, це дає можливість використовувати наші транспортні засоби на межі можливостей. Наші бойові танки не часто проходять 300 км поспіль”, — зазначив П’єр-Луї.

“Такого роду тренування під час 75-ї річниці НАТО — дуже символічні, оскільки це наша спільна гарантія збереження миру і безпеки в Європі. Ми показуємо світу, наскільки ми сильні”, — додав Філіппе.

У НАТО Росію вважають першорядною загрозою. Саме тому більшість військових маневрів проводять на східному фланзі. “Дракон-24” відбувається в межах ширших навчань — Steadfast Defender 2024 (“Стійкий захисник”). Вони — наймасштабніші від часів закінчення Холодної війни та триватимуть до кінця травня.

Читайте також: Зволікання в разі російської агресії неприйнятне: про навчання Steadfast Defender висловився експерт

Нагадаємо, як заявив політолог Володимир Фесенко, воєнна загроза з боку Росії для Європи — реальна, питання лише в часі, коли це станеться. Деякі європейські політики порівнюють нинішню ситуацію з 1938 роком, а хтось із 1939 роком, маючи на увазі час перед початком Другої світової війни.

Прямий ефір